GRA FAIR - czyli jak można oddać piłkę w meczu.

Temat na forum 'Slamdunk 1 PS4 - 2k15' rozpoczęty przez niquepart2, Czerwiec 23, 2015.

1. niquepart2

niquepart2 The Human Highlight Film

Polubienia:
    0
    z oddawanie piłki po błędach przeciwnika jest różnie, jedni to robią inni nie. tutaj nie ma presji.
    przyczyn popełnienie błędu jest wiele:

- backcourt tzw. "spalony"
    - 5 sekund przy wybijaniu
    - bug gry w postaci kroków - dla mnie największa beka gdy zawodnika wychodzi z podwojenia kozłując i gwizdane ma traveling.
    - podania o kant tablicy
    - niezamierzone podwojenia
    - wykorzystanie czasów
    - floopy
    - itp.

najczęściej osoba, która decyduje się na oddanie piłki (coraz więcej jest takich zachowań) albo zwleka z wyprowadzeniem piłki z autu, albo oddaje rzut z bardzo daleka!

będąc na zjeździe Wojder i Szvvagier dali fajny pomysł, który bardzo mi się spodobał. otóż, osoba która ma oddać piłkę (zamiast straty przy błędzie 5 sekund, czy też rzucie z kilkunastu metrów) wykonuje rzut z 9 metra(krótki znacznik na parkiecie przy ławce rezerwowej) wybranym przez siebie zawodnikiem. przeciwnik odchodzi na trzy kroki, pozwala mu oddać spokojny rzut. % trafień z tego miejsca dla mnie to około 7-10%. dzięki temu możemy potrenować bez pośpiechu release i w końcu też mamy szansę na punkty. nie wygląda to tak głupio jak rzut spod Naszego kosza i nie daje jakiegoś przekłamania w stratach.

co Wy na to czy ma szansę się to u Nas przyjąć? wg mnie jest to sprawiedliwy sposób na oddanie piłki, którą notabene stracił przeciwnik,

2. KSGBOY1976

KSGBOY1976 THE WINDY CITY

Polubienia:
    0
    Odp: GRA FAIR - czyli jak można oddać piłkę w meczu.

Mi tam pasuje każda zasada która będzie przestrzegana przez wszystkich

3. Cezar

Cezar Active Member

Polubienia:
    219

Dla mnie to jakieś niepotrzebne udziwnianie. Jeżeli widzimy ewidentnie, że coś było nie tak u przeciwnika oddajemy piłkę w obojętnie jaki sposób i tyle. A to wygląda na: oddam Ci piłkę, ale - urwę jeszcze trochę sekund a może i nawet wpadną mi 3 punkty z perfekta. NIE.

4. killaszit2k

killaszit2k Administracja Administrator

Polubienia:
    651

jeśli chodzi o backcourt to sytuacja sytuacji nie równa, gdy błąd ten zdarza się pod presją obrony to o oddaniu piłki nie ma mowy ale jeśli jest inaczej to ja piłkę oddaję (czego malekem nie zrobiłeś w naszym meczu gdy ewidentnie miałem jaś bug czy coś bo bledsoe cofnął z jakieś dobre 4 metry za linię połowy a Twój gość był stosunkowo daleko)

- podania o kant tablicy (to wychodzi tylko gdy chcemy przezucic piłkę z jednogo rogu do drugiego, co w realu nie ma prawie szans na powodzenie więc jak dla mnie to poprostu błąd gracza a nie żaden bug)

- niezamierzone podwojenia (temat nie do zweryfikowania więc nie ma o czym mówić)

inna kwestia to niezamierzone rzuty z połowy - ja oddaję piłkę wyłącznie wtedy kiedy rzuca ten gość co dostał piłkę (czy to ze zbiórki czy z przechwytu), jak już pójdzie podanie i ktoś odpali rzut to sorry ale gramy dalej

5. niquepart2

Polubienia:
    0

@Killa, a czy Ty wcześniej oddałeś mi piłkę gdy rzuciłem spod swojej tablicy? nie! czy poczekałeś na mnie gdy Aldridge po rzucie wleciał w kamerzystę? Nie - celowo przyspieszyłeś by zaatakować w przewadze. zatem dlaczego miałem Ci oddać piłkę gdy pod wpływem pośpiechu wyleciałeś na swoją połowę? gdybyś zachował się fair w poprzednich sytuacjach mógłbyś mieć postawę roszczeniową, a tak to słabo brzmi. mówię nie ma presji z oddawaniem piłki, jedni to robią inni nie. chodzi tylko w jaki sposób chcemy sobie ją oddawać.

@ Cezar przecież nie musisz oddawać piłki, znowu powtarzam nie ma presji ;) jeśli trafisz z tej pozycji robiąc perfekta to musisz być mega dobry - mnie taki coś wyszło dosłownie dwa razy z nastu prób.

6. Cezar

Cezar Active Member

Polubienia:
    219

@malekem, nigdzie nie napisałem że nie będę oddawał piłki. Napisałem, że nie będę oddawał jej w ten Twój dziwny sposób.

7. killaszit2k

Polubienia:
    651

tak jak pisałem rzuciłeś spod swojej połowy ale wczesniej podales do tego co rzucał zatem nie widzę tu żądnego bugu tylko za dużo przycisków wciskanych na raz

aldridge wpadł w trybuny zdobywając punkty -?!?!? tzn. że fair play było by poczekanie aż wstanie i się wszysy ustawią w obronie wtf?!?!

po meczu nic nie pisałem o błędzie połowy bledsoe bo nie było o czym, Ty w takich momentach piłki nie oddajesz - Twoja sprawa, ale jak widzę temat, w którym piszesz o takich sytuacjach to informuję o tym zdarzeniu, bo nie lubię hipokryzji
    Bledsoe cofał sie z 4 metry, niemal od samej linii za 3 i w żadnym wypadku nie było to z powodu Twojej obrony (jego spalony) ale z faktu, że nie mogłem tego powstrzymać mimo prób

8. niquepart2

Polubienia:
    0

bez ataku, po prostu napisałem "jeśli chcę oddać piłkę to dobrym sposobem jest tutaj taki coś". nie twierdzę że oddaję każdemu, nie wymuszam tej sytuacji na kimś - to taka różnica, która kompletnie nie pasuje do nazwania tego hipokryzją. także spokojnie to taka ciekawostka jak można w meczu oddać gałę. to nie działa w jedną stronę, sytuacja błędu może przytrafić się każdemu, ja promowałbym taką opcję i jeśli ktoś chce oddać piłkę w ten spoób to śmiało ze mną można tak próbować - wystarczy po moi błędzie podbiec do znacznika i oddać z czystej pozycji. oczywiście nie trzeba oddawać piłki, to jest sprawa czysto indywidualna.

9. Dlugi99

Dlugi99 Member

Polubienia:
    0

Jestem za oddawaniem piłki w sytuacjach oczywistych, ale ten pomysł z rzucaniem z jakiegoś miejsca to według mnie niepotrzebne udziwnianie bo nie wszyscy będą to stosowali. Oddając rzut z połowy też można trafić ;)

10. wojder

wojder Well-Known Member

Polubienia:
    429

Ze mną i że szvvagrem to rozwiązanie działa i przyjemniej się gra :) nie wiem czy to jest udziwnianie, jak dla mnie ciekawe rozwiązanie dziwnych momentów w grze których jest bez liku - gwoli ścisłości, excellentow nie zobaczysz z linii ;)

11. Adi3kgt

Adi3kgt "Only The Strong Survive" Allen Iverson

Polubienia:
    0

Piekna sytuacje mialem gdzie gralem ostatnio (nie pamietam zkim) spara i widzac blad jaki popelnil przeciwnik postanowilem , jak czesto to robie wyje... pilke spod wslasnego kosza , wiec dodatkowo wzielem osobe PEWNIAKA ktora mi nie trafi. No i Hibbert zaliczyl pierwsza 3ke w sezonie :D Napewno jestem a oddawaniem pilki widzac ze ktos zrobil ewidenty blad , no i jak cos sprobuje Malek Twojego sposobu rowniez. Mysle ze jesli popelniamy blad np. polowy , to do 10 sek jestesmy wstanie (a moze i mniej ) ocenic czy ktos pile odda nawet rzucajac z pozycji o ktorej pisal malek czy bedzie cisal normalnie akcje.

12. Od3z_PL

Od3z_PL #OneHungryPack

Polubienia:
    85

Hehheh to bylemm ja ale to byl pozioom superstar :) co do odddawaniaa pilki to nie widze jjakos sensu iddzie do lini i rzucasz ?? Czy tam przed, nie tracac czasu wychodze na aut albo jjjak pilka z boku to czekam, a tu jakies "utrudnienie" plus jak pisaal cezar czas marnujesz pluss moze ci ta 3 wpadnie bo tego nie wiesz ej niewiesz :)

13. chemik

chemik Administracja Administrator

Polubienia:
    186

Podchodzisz do znacznika ale rzucasz hakiem ok ? Ja pierd... czego to ludzie nie wymysla ;)

14. KSGBOY1976

KSGBOY1976 THE WINDY CITY

Polubienia:
    0

No tak ty byś wolał podejść do znacznika włączyć turbo i zagrać min 3 alley-ups na każdą akcję.

Zostało zadane normalne pytanie i rozpoczęta dyskusja z którą nie każdy (jak widać wyżej) musi się zgadzać więc ironia i hejt jest tutaj nikomu nie potrzebna.

Jak tak ma wyglądać dyskusja to niedługo nikt nie zacznie żadnego tematu bo zaraz będą pojazdy w jego stronę.

15. killaszit2k

Polubienia:
    651

welcome to the internet!!! ;)

16. niquepart2

Polubienia:
    0

Chemik Ty hejterze! ;P

17. chemik

chemik Administracja Administrator

Polubienia:
    186

dokładnie, moze zamiast rzutu ze znacznika to narzut na alleya ze znacznika! ;] albo może po prostu niech każdy coś tam sobie wybierze byleby akcja działa sie na znaczniku;]

KSG: Jak zrobić "3 alley-ups na każdą akcję" ? - nie czaje;]

Poleć forum