oczekiwania odnosnie gry innych GM

Temat na forum 'Dyskusja' rozpoczęty przez DE_LA_RENTA, Październik 28, 2016.

1. DE_LA_RENTA

DE_LA_RENTA Active Member

Polubienia:
    126
    Panowie i panie jeśli takie są. Opisze tu dwie sytuacje ,których nie powinno być miejsca według mnie w waszym stylu.
    1-odpalam zagrywke ,widać jej końcowa fazę i GM zostawia mojego rozgrywającego i biegnie , na turbosie swoim PG w miejsce gdzie mam podać piłkę . Jeśli chociaż raz taka sytuacja będzie miała miejsce w meczu ze mną z automatu mam gdzieś regulamin i nie będę się zastanawiał ile mam punktów z PIP. To raz ,a dwa tracę o takim przeciwnika dobre słowo.
    2- zasłony oraz kończący się czas do akcji . Jak ktoś ma szybkiego PG jak Westbrook czy Wall i podczas zasłony naciska L2 to (dla mnie jakby rewolwerowiec chciał się pojedynkowac z Rambo i jego karabinem) . Logicznym jest że go się nie dogoni i koleś będzie miał bardzo dużo miejsca. To samo z kończącym się czasem na akcje. Kończy się czas -turbo na drugą stronę -i rzut z czystej pozycji. Według mnie to mega płytkie.
    Zagralem kilkanaście meczy w nejszyn i wiem,że można zagrać naprawdę świetne spotkania,o których można pisać czy rozmawiać po meczu i wiem ,że się da. I wiem po tych rozmowach ze wiele osób podziela moją myśl jak i z odbieganiem tak samo z turbo.
    To i tak wyjdzie potem w recapie.
    3-jeśli popełnię błąd połowy ,5 sekund czy wyjdę za boisko -Nie oddawajcie mi piłki czując ze to fair. Ktoś odda w pierwszej czy drugiej kwarcie ale jak będzie emocjonujące mecz to nagle nie odda(miałem takie przypadki ). I potem może być żal. Zawaliłem -moja wina. To chyba tyle . Życzę wszystkim dobrych meczy i jak najmniej sporów. Ja napewno ich nie będę zakładał nawet gdyby była jakaś mega przeholuwa. To będzie rzutowalo tylko o danej osobie, z którą w przyszłości porostu będę unikał meczy .
    P.S. nie wyciagajcie wniosków ze za kogo się uważam czy coś. Chce miło spędzić daną godzinę podczas meczu ,a nie tylko go odhaczyć jako rozegrany.
    Powodzenia wszystkim

2. killaszit2k

killaszit2k Administracja Administrator

Polubienia:
    651
    mógłbym pomyśleć że i tak masz w nosie regulamin bo w naszym regulaminie nie ma limitu punktów PIP ;)

ja mam ogólnie jedną radę - w pierwszej kolejności skupmy się na swojej grze;)

Bor5unio, Od3z_PL, mag oraz 1 użytkownik lubi to.
  3. dupsq

dupsq Active Member

Polubienia:
    123
    Renata 1 rada, na taką osobe puszczaj zagrywki w których 2 strzelców wybiega na raz z 2 stron. I po sprawie. Jeżeli puszczasz czytelna zagrywke nie licz na to że będę stał biernie swoim PG. Na pewno nie będę leciał swoim PG tam gdzie będziesz podawał tylko przetne linię podania. a gdybym poleciał to przecież oddajesz z powrotem do PG który jest czysty i siekasz mi za 3pkt z otwartej pozycji :)

Ja z kolei nie lubię jak mnie ktoś w kółko podwaja, ale już nie ma limitów pip więc i na to jest metoda :)

vipmen4, Od3z_PL i mag lubią to.
  4. mag

mag Active Member

Polubienia:
    21
    Przecięcie linii podania widocznej z kilometra zagrywki to podstawa defensywy , to tak jak byś napisał proszę mnie nie bronić jak rzucam bo stracę do was szacunek :D
    Jak grasz w kosza na żywo to nie starasz się odciąć przeciwnika od piłki ? To mnie innej koszykówki uczyli :D

Są na to różne sposoby, 1 najlepszy odpalasz PG rzut i masz open shot więc w czym problem nie zawsze zagrywkę gra się do końca, lub odpalasz taką gdzie wybiega 2 po zasłonach, mało tego stosowałem kiedyś widoczne zagrywki tylko po to aby uwolnić PG i jak sam mówisz wjazd na kosz.

Pip już nie ma jak kila wspominał, ogólnie gra się to na co pozwala przeciwnik jak ktoś ustawi wysoko def że za 3 nie siedzi a dzira pod koszem to trzeba w tą dziurę ładować jak ktoś znowu wbija Ci się cały czas w pip ustawiasz zonę 2-3 i wszystko w temacie.

Co do końca czasu tez nie rozumiem co proponujesz zrobić kiedy kończy się czas na akcję stać w miejscu i nie rzucać ?
    Przecież to jest jakaś anty-koszykówka no w jakim meczu na styku zawodnicy mając 3 sek na zrobienie akcji odpuszczają sobie ?
    Moim zdaniem klucz do sukcesu to nie nadużywanie niczego, ale zobaczymy jak to będzie.

vipmen4, Od3z_PL i adi lubią to.
  5. adi

adi Well-Known Member

Polubienia:
    67
    Dokladnie jak napisal mag.
    To tak jakby powiedziec komus ej zabrales pilke w ofensywie to nie dobijaj od razu tylko na obwod bo ja mam ustawiony fastbreak na maxa i nikt mi nie zbiera.

Odnosnie PG. Staraj sie wykorzystac to ze przeciwnik lubi przecinac podania i zagraj zagrywke na podpuche, gdzie ty sobie swoim pg pobiegniesz w druga strone i oddasz rzut z czystej. No chyba ze masz nie rzucajaego pg. Wtedy mamy do czynienia z czysta prywata.

Skoro zniesiony jest pip, to oceniajac rywala wtedy kiedy przegralismy nie brac tego przez pryzmat kilku akcji. Np bo mi zapakowal 5 akcji z PIP pod rzad. Sprawdz jaka to byla akcja, czy wszystkie wbita na chama w pip czy mozna cutter przeplatany z post up. Zwroc uwage czy tych 5 pod rzad akcji nie bylo poprzedzone nieudanymi probami rzutu z dystansu.

Jak napisal mag. Grajmy tak na co nam przeciwnik pozwala. Na kazda akcje jest mozliwa kontra, czesto tylko trzeba pogrzebac w ustawieniach.

Przede wszystkim mamy sie dobrze bawic bo suma sumarow i tak kazdy czeka na offseason a w tym roku bez wzgledu na to ktore miejssce zajmiesz w RS bedzie to gratka dla wszystkich.

mag lubi to.
  6. DE_LA_RENTA

DE_LA_RENTA Active Member

Polubienia:
    126
    Fajne rady będę z nich korzystał.
    Szkoda za tego nie zrozumieliscie ale trudno.
    Komu oddasz piłkę jak zostanie ci np 2 sek?
    Myślę ,że najlepiej hakiem za 3. Odnośnie przecinania to logicznym jest. Ja mówiłem o typowym L2 i wio w kierunku rzucającego. Ciekawe ile takich akcji widzieliście na żywo ?
    Ja nigdy.
    Mam prośbę zapomnijcie o tym poście. UDajcie,że go nie ma. Odbieganie na turbo -no cóż w realu logicznym ,że nadazy za nim tutaj ułamek sekundy zapozno to jakieś 3-4 metry na grze.
    Ale jak mowie nie było tematu.

7. mag

mag Active Member

Polubienia:
    21
    Może się faktycznie nie zrozumieliśmy, a post jak post dyskusja nikomu nie zaszkodzi nie ma co zapominać lepiej takie rzeczy obgadać nic nie kosztuje a może zawsze wyjaśnić jakieś nieporozumienia czy tam nawet uniknąć ich.

Nie rozumiem chyba tego w ostatnich sekundach serio nie ironizuję no bo co zrobić w akcji jak masz kilka sek do końca i np brak czasów ?
    A walczysz o każdy punkt czy nawet o wygraną.

Dobieganie na podwojenie a nie przeciecie piłki faktycznie może wyglądać dziwnie i raczej nienaturalne , ale wtedy jak pisaliśmy open shot siedzi z tego naprawdę dużo przynajmniej kiedyś siedziało

Poleć forum