Playoffy

Temat na forum 'Dyskusja' rozpoczęty przez Jerezuello, Grudzień 8, 2016.

1. Jerezuello

Jerezuello Well-Known Member

Polubienia:
    60
    Pytanko mam dość takiej nietypowej natury, mianowicie czy będą przewidziane jakieś "nagrody" dla osobników, którzy powiedzmy że pod płaszczykiem braku czasu (choć jak wiadomo jest to dużo głębsza i bardziej złożona kwestia) będą oddawać walkowerem swoje serie PO?

Ja wiem doskonale że dla dla zdecydowanej większości uczestników największą atrakcją jest pewnie sam draft ale wedlug mnie to właśnie faza PO jest (powinna być) tą najbardziej emocjonującą częścią sezonu lecz na przestrzeni ostatniego czasu akurat ten etap był traktowany raczej tak po macoszemu.

2. Dmn Romek

Dmn Romek Member

Polubienia:
    20
    Dla mnie słowo "emocje" wogóle nie kojarzy się w lidze z niczym dobrym .
    Zajawa , fun , Klimacik rodem z parkietów NBA.. a to zazwyczaj zalerzy w 90 % od tego z kim się gra a nie w jakiej fazie.
    -Tak samo draft jak ktoś lubi - (ja lubie ) można se puszczać codziennie samemu.
    - pędzić do PO jak meczy jeszcze jest do grania mase , tylko po to żeby zobaczyc, że gra w następnym sezonie nie będzie nagle nie wiadomo jak lepsza ( ewentualnie może być gorsza :D ) też niezbyt sensowne moim zdaniem.

Od3z_PL lubi to.
  3. Jerezuello

Polubienia:
    60
    Ale ten dreszczyk emocji okraszony nieco twardszą rywalizacją w serii PO oczywiście odbywającą się na poziomie dobrego smaku jest czymś naprawde elektryzującym i fantastycznym. To powinien być kulminacyjny punkt ligi a nie etap gdzie masowo lecą z róznych powodów simy. Próżno szukać takich emocji podczas draftu czy zwykłych gierek rekreacyjnych w regular.

Ostatnia edycja: Grudzień 8, 2016
    kamyk lubi to.
  4. killaszit2k

killaszit2k Administracja Administrator

Polubienia:
    651
    raczej żadnych nagród nie będzie

5. Jerezuello

Polubienia:
    60
    To nie dobrze bo bez absolutnie żadnych konsekwencji zacznie się słynna kalkulacja w stylu " aaa z nim nie lubie grać, z nim i tak nie mam szans tak więc pierdole, szkoda mego czasu". Chociaż zdaje sobie też sprawe że nikogo siłą do gry nie można zmuszac bo to zakrawałoby już o absurd.

Zresztą od jakiegoś czasu kwestia playoffs oraz postawy uczestników w nich grających bardzo mnie frapuje. Według moich obserwacji, wraz z rozpoczęciem PO, daje się już wyczuć ogólny nastrój znużenia, zmęczenia materiału oraz wyczekiwania na kolejny sezon.

Może faktycznie lepszym pomysłem byłoby bezpośrednie przeskoczenie do drugiego sezonu pomijając granie PO?

Zapewne stresów dnia codziennego nikomu tu nie brakuje tak więc po co się dodatkowo nakręcać poświecając swój czas na granie serii w specyficznym, nieco cięższym i bardziej zawiesistym klimacie, który jest integralną częscią fazy PO.

6. killaszit2k

Polubienia:
    651
    nie no, PO rozegramy nawet na zastepstwach jak bedzie trzeba

Dmn Romek lubi to.
  7. Dmn Romek

Dmn Romek Member

Polubienia:
    20
    Chwila, chwila , moment moment :) od lat czytam hasło :
    " nie gram na headsecie żeby się lepiej skoncentrować " ( w Playoffach bym zrozumiał)
    pojawia sie ono niezależnie od "fazy" gry , - w moim odczuciu nadal jest to kwestia tylko i wyłącznie tego z kim się gra i jak ta osoba do gry podchodzi. Skoro grać mam z założenia dla przyjemności to gram w sezonie puki moge - bo tam moge grać z kim chce.
    Pewnie,że sikne na "serie"( czyt. 3 albo i wiecej godzin wyjęte z życia ) ,w kółko to samo na ekranie i będe wolał zagrać w innej parze zastępstwo / w innej lidze , oglądnąć film czy też mecz z nocy na lig pass'sie jak bym miał się męczyć grając .
    Rozumiem zajawe na smaczek PO - ale do tego trzeba by wiecej zainteresowania , szacunku i zrozumienia względem Siebie nawzajem, że by to mogło mieć ręce i nogi .

8. Bumbert

Bumbert Administracja Administrator

Polubienia:
    10
    Przy PO lekka spinka zawsze dodaje smaczku :D Ale na nikim się tego nie wymusi, @Jerezuello. Wątpię, żeby nagrody to spowodowały bo nigdy wielkie nie były.

Ahhh aż mi się przypomniały nasze finały. Z 3-0 na 3-3 i Game 7. Była zabawa.

9. Jerezuello

Polubienia:
    60
    Zabawa była pierwszorzędna. Pamiętam te emocje jak dziś, finał ligi - bardzo ospały i niemrawy start Knicks 0-3 no ale nawet przez chwile nie dopadły nas w swoje szpony jakieś myśli zwątpienia. Zabawa nabrała rumieńców na tyle że finał rozstrzygnał sie dopiero w game 7.
    Serie PO naprawde potrafią być niezwykle urokliwe. Ale trzeba otwarcie zaznaczyć że jest to zupełnie inny wymiar grania, nijak mający się do gierek regular.

Ale czasy sie zmieniły, uczestnicy również. Moim zdaniem wiekszość nie chce, nie jest gotowa lub najnormalniej w świecie nie jest zainteresowana ostrzejszą konfrontacją, nacechowaną bojowym nastawieniem, zacięciem i wolą walki. Sorry ale nie widze tego. Po prostu znam czynnik ludzki i dlatego tak śmiało pozwalam sobie zabrać glos w imieniu wiekszości. Zdaje sobie doskonale sprawe że są tu również jednostki zaprawione w bojach, dla których PO jest prawdziwą kwintesencją ligi no ale jednak dla dobra ligi i jej płynności należy myśleć w kontekście dobra ogółu.

Obecna liga ma lużniejszy wydzwięk, da się odczuc taki typowo rekreacyjny charakter. Taki klimat osobiście bardzo mi odpowiada, liga w obecnej formie dostacza mi naprawde mase zabawy i moim zdaniem nie powinniśmy brnąć i potem brodzic w PO tylko 7 stycznia płynnie przejść do kolejnego sezonu.

Wiem że ten pomysł wydaje się w tej chwili szalony, irracjonalny, totalnie oderwany od rzeczywistości ale warto byłoby na spokojnie wgłębić sie i zastanowić nad tą kwestią i ogólnie pogawędzić na ten temat. Temat niewątpliwe istotny gdyż ten właśnie etap wieńczący każdy sezon, stał się ostatnimi czasy, bolączką ligi.

Ostatnia edycja: Grudzień 10, 2016
  10. killaszit2k

Polubienia:
    651
    co do pominięcia PO to ten ppmysł moim zdaniem kompletnie odpada
    natomiast można pomyśleć nad skróceniem serii dio 2 zwyciestw

11. Dmn Romek

Dmn Romek Member

Polubienia:
    20
    @Jerezuello
    - geneza zajwki - wczesniejsze wersje gry - progress produktu i charekterystka tego progresu w porównaniu do innych gatunków gier komputerowych
    - charaktersytka koszykówki NBA - zepołowa gra często majacych problem z "zespołowością" atletów wybieranych ( przez fachowców ) tak by byli możliwie nie do zatrzymania dla jednego człowieka.
    - trzon grajacych - każdy ma praktycznie inny powód(konkretną integralną część Siebie) dla którego w lidze uczestniczy - tzn spędza mase czasu, który można wykorzystać w inny sposób.
    - kontakt często ograniczony tylko do słowa pisanego - to nie skłania do okazywania Sobie szacunku oraz brania odpowiedzialności za Swoje słowa.

Od3z_PL lubi to.
  12. Jerezuello

Polubienia:
    60
    Interesująca wizja. Bardzo krótkie serie to może być strzał w dziesiątke. I o to wlasnie chodzi; dyskusja, dyskusja, dyskusja. Temat jak chyba obecnie zaden inny, wymaga dyskusji zważywszy że faza PO zaczyna być powoli synonimem niedokończonych spraw, nagłej zawiechy, czegoś co w momencie rychłego rozpoczęcia, nagle obumiera. To cos jest zarażliwe niczym wirus i sprawia iż niezbyt optymistyczne nastroje, słabnąca wiara w realizacje zaplanowanych celów, bardzo szybko przenoszą się na coraz wieksza ilość uczestników rozstawionych w PO. I nagle znikąd pojawia sie swiatełko w tunelu, moment wyczekiwania na cos nowego, moment który sprawia że nikt juz raczej nie ma ochoty żeby oglądac sie za siebie, wracać do nieskończonych kwestii skoro to światełko w tunelu, ten promyk nadziei na lepsze jutro (nowy sezon) zdążył juz z powodzeniem zasiać ogrome pokłady optymizmu wśród uczestników (naturalnie też tak oczywiście mam i daje sie taką perspektywą bardzo łatwo omamić) tym samym grzebiąc już bezpowrotnie poprzedni sezon, cały wkład weń włozony, czas, kwestie organizacyjne itp itd. Troche tego szkoda, dlatego cały czas mam nieodparte wrazenie żeby pominąć PO, uniknąć niepotrzebnego spowolnienia, poddać całkowitej kastracji ten etap i dalej cieszyć sie płynnym graniem bez przestojów.

Mój pomysł jest bardzo drastyczny, nie zamierzam go oczywiście forsować, naturalnie że to nie przejdzie bo jest to zbyt kontrowersyjne rozwiązanie żeby z marszu zaimplementować to do ligi, zmieniając wczesniej ustalone reguły, które de facto uważam za rozsądne i w pełni sprawdzające sie w naszej lidze w sezonie regularnym

Chce jedynie porozmawiać o PO, jak sie na tego typu granie zapatrujecie, jak sobie radzicie z niewygodnym stylem rywala. Rownie dobrze 2k moze komus popsuc zabawe serwując w kazdym meczu serii jednostronny scenariusz.

Prawde mówiąc grono stałych bywalców PO jest u nas dośc wąskie, przeważają osoby, które tego typu rywalizacje zaledwie liznęły. Są też osobniki, którym pasuje gra na luziku bez zadnych spin, po prpstu spedzając w sposob przyjemny czas z padem w łapkach. I skazywac takie osoby na nieco inne widowisko?

A np jak ktoś nie pała zbytnio do siebie sympatią? Powiedzmy że adeusz trafi na romana i co wtedy? Wykrecanie sie i skazywanie serii na strate?

Jak wy sobie wyobrazacie te PO? Ja wiem że najlepiej by było rozegrac to w miłym towarzystwie przy herbatce i słonych paluszkach ale tak sie raczej nie da. PO to specyficzny klimat, oczywiście nie jest to bezpardonowe parcie na win jak niektórzy sądzą, ale te meczyki są inne. Przede wszystkim są ogromne emocje. Chcemy emocji czy rekreacji?

Mi sie podoba tak jak jest, sielski sympatyczny klimat. Chciałbym uniknąć zamulenia i problemów związanych z ta omawiana fazą i dalej sobie pykać mecze w takim błogim nastawieniu.

Wikszość tu zebranych ludzi, sądze że podswiadomie ma podobnie chociaz tego jeszcze nie wie bo nie bardzo wie z czym to jest związane. To jest troche w sumie jak z kobieta; kobieta nie wie czego chce dopóki tego nie dostanie ;]

A w PO serwowane są emocje, stresik i czasem ostra jazda na pograniczu zdrowego rozsądku.
    Wiem jak jest z obserwacji mordki kochane, w sumie prawie dekade już tu goszcze na sd i widzialem wiele.

Ostatnia edycja: Grudzień 10, 2016
  13. Dmn Romek

Dmn Romek Member

Polubienia:
    20
    Z pytań ciut pilniejszych to wydaje mi sie, która draft klase wgrać bo to jednak pasowało by przed startem czy to PO czy to bez PO ;)

14. DE_LA_RENTA

DE_LA_RENTA Active Member

Polubienia:
    126
    Zauważyłem jedno . Nie ma praktycznie ludzi do grania. Na pytanie gra ktoś ?-czeka się dzień lub dwa. Wiele razy pisalem ze jak jestem na psn to walić tam jak w dym. Osobiście uważam że powinniśmy skrócić do maximum sezon zasadniczy gdyż on najzwyczajniej na świecie nie ma sensu. Pisze do ludzi na psn ,nawet odpisać nikt nie potrafi. Można to zrobić nawet na jutrzejszy dzień ,nie widziałem,nie słyszałem -a tu echo. Śmiało można powiedzieć że została garstka . Ludzie się zapisują a nie ma z nimi kontaktu -jak np malone,który wyleciał z ligi. Bardzo fajna jest ta firma z zastepstwami ale w tych zastepstwami bierze max 5-6 osób. Dlatego optowalbym za zdecydowanym przyspieszeniem Play off. Uważam że zmobilizowaloby to trochę ludzi do grania i ciśnienia na szukanie rywala. Jak dla mnie możemy zacząć nawet dzisiaj. I jeśli się znajdzie 3-4 z jednej koferencji mogę rozegrać całą konferencję jako zastępca . @admini pomyślcie nad tym logicznie bo dobrze wiecie ,że mam rację. Napewno nie zgadzam się nad odpuszczeniem play-off. Chcialbym by zaczely się już.

15. killaszit2k

Polubienia:
    651
    co do startu PO to była ankieta i wynik jest taki że start jest 07.01.2017
    z założenia ta liga miała być czysto rekreacyjną bez ciśnienia na granie itd
    prawda, że ostatnio tempo mocno spadło ale raczej nic z tym się nie zrobi

Poleć forum