Rady dotyczące gry

Temat na forum 'Dyskusja' rozpoczęty przez mag, Październik 28, 2016.

1. mag

mag Active Member

Polubienia:
    21
    Liczę, że osoby ogarnięte pomogą uczącym się gry w tym temacie.
    Może wrzucą jakieś ciekawe zagrywki itp rady.
    Ja np chętnie wysłucham jak w tej edycji wykonać zmiany :D
    Niby umiem robić jednak nie zawsze wchodzą w grę a podczas czasu zwyczajnie nie zdążę przelecieć wszystkich brak ustawienia piątek też nie pomaga.

Ktoś kiedyś pisał, że podobno da się tu ustawić w lidze kto w jakiej minucie ma wejść czy osoby bardziej ogarnięte pomogą mniej sprawnym graczom jak np ja przybliżyć ten temat gdzie i jak to zrobić ?
    czy chodzi o coach gameplan ? tylko ja tam nie widzę takiej opcji aby w danej min wchodził ten czy tamten.

2. killaszit2k

killaszit2k Administracja Administrator

Polubienia:
    651
    tam gdzie ustawaisz rotacje czyli kto ma grac ile minut, po wciśnieciu "options" pojawia się panel o którym mowa
    to narazie tyle bo musze leciec

Ostatnia edycja: Październik 28, 2016
    mag lubi to.
  3. DE_LA_RENTA

DE_LA_RENTA Active Member

Polubienia:
    126
    Pomogę na tyle na ile umiem
    Zmiany podczas czasu.Lewa gałką stresujesz w pieciokacie na dane go zawodnika:np PG to dajesz na dół i naciskasz bodajże L2 albo R2 wtedy pojawia ci się zmiennicy i w ten sam sposób gałką przesuwasz na danego gracza. Jeśli chodzi o te minuty to podobno to nie działa (ja tego nie robię podobnie jak nic nie ustawiam w settingsach itp -raz tak namieszalem ,że kryli kiedy chcieli we dwóch zostawili swoich porostu dramat. Zostawiam wszystko na auto)
    Zagrywki: tu nie pomogę ponieważ nawet szybka zagrywka 3 punktowa (06 quick ) potrafi sprawić ,że muszę rzucać przez ręce bo nie jest koleś w stanie wyjść w ciągu 24 sekund. Tak więc z tymi zagrywkami to jest megafon dziwne. Inna sytuacja ze pojawia się pasek do podania rany zawodnik który ma tam wybiec stoi ,mimo że ma wolna drogę.
    Przekonasz się sam jak to jest.

mag lubi to.
  4. mag

mag Active Member

Polubienia:
    21
    Dzieki panowie , faktycznie jest ten panel po naciśnięciu opcji ciekawe czy działa.
    Co do zmian z gałki teorię znam tylko zmieniam kończy się czas i dalej mam tą samą piątkę co miałem muszę np zrobić faul i dopiero wtedy wchodzą.
    Podobnie jak zmieniam w trakcie gry zrobię zmiany daje czas i nikt nie schodzi fauluję i dopiero zmienia się piątka noe wiem co robię nie tak tzn nie jest tak za każdym razem czasem się uda ale często nie wchodzą.

Dlatego przydał by się ten panel sprawdzę jak to działa dzięki

5. DE_LA_RENTA

DE_LA_RENTA Active Member

Polubienia:
    126
    Dziwne mag. Nigdy mi się to nie zdarzyło. Może dlatego że np robiąc zmiany ,które ci pisałem robię JE np w 20sekund i sam wychodzę z menu . I czekam aż przeciwnik skroci czas "kółkiem" lub już to zrobił.

6. killaszit2k

Polubienia:
    651
    co prawda w niektóych kręgach bywa to uznawane za przejaw tzw. hamburgeriady ale ja polecam granie na auto zagrywkach - zawsze coś się dzieje na parkiecie, tzn zawodnicy się ruszają

chemik lubi to.
  7. killaszit2k

Polubienia:
    651
    żle napisałem - wsicka się options

8. mag

mag Active Member

Polubienia:
    21
    Tak option ale spoko znalazłem i tak dzięki za podpowiedź bo dopiero wtedy zaczynałem szperać.
    Ja gram zawsze na zagrywkach na auto, aby zawsze coś tam się na parkiecie działo właśnie chyba, że chcę jakąś konkretną zagrać wtedy wybieram sam.
    Minus taki, że CPU często losuje te same zagrywki przynajmniej kiedyś tak było jak jest tu jeszcze nie wiem.
    Musze poszperać za choć kilkoma dobrymi zagrywkami na 3 czy med tu pewnie nikt się nie pochwali :D

9. dupsq

dupsq Active Member

Polubienia:
    123
    90 quick 23 fist

PG uciekający po zaslonie podaje do SG wybiegajacego również po zasłonięte i tu można rzucić z mida, ale po kolejnej zasłonięte wybiega SF w samym roku i wali za 3pkt. Bardzo skuteczna zagrywka.

Floppy swing - znowu uciekający po zaslonie PG może wybrać do kogo zagrać.SF i SG przebiegają pod koszem i wybiegaja na pozycje po obu stronach

Większość z floppy w nazwie jest spoko za 3pkt.

Bor5unio i mag lubią to.
  10. adi

adi Well-Known Member

Polubienia:
    67
    Granie na zagrywkach z automatu jest troche kulawe.
    Po pierwsze trzeba moec dobrze dopicowany playbook i go znac na pamiec. Jesli ktos mysli ze dolozy sobie do juz istniejacego PB kilka zagrywek a kilka wywali to jest w bledzie. PB musi byc okrojny do minimum i nie ma w nim miejsce na liche zagrywki.

Po drugie przy zagrywkach z automatu, juz po wyprowadzeniu pilki po stracie kosza, zagrywka sie odpala. Zalozmy ze nie jest to akurat zagrywka ktora w tym momencie chcesz lub np. jej nie kojarzysz jak idzie. Dlatego starasz sie zmienic. Zanim wklepiesz nowa zagrywke, zanim sie wszyscy poustawiaja na swoich miejscach ( po drodze sie kotluja i odbijaja od innych zawodnikow) to gwarantuje ze juz jej nie uda sie dokonczyc.
    Tak jak ktos napisal czesto od razu odpalajac zagrywke schodzi kupa czasu a co mowiac jak nam z automatu konsola wybierze a my pozniej ja zmieniamy.

O wiele lepiej jest wybrac sobie pod katem swojego skladu jak i stylu gry, jeden z rodzajow Freelance ( a jest tego troch) i manulanie wspomagac sie odpalaniem zagrywek.

11. adi

adi Well-Known Member

Polubienia:
    67

Zagrywek Floppy nie polecam bo zwalone sa od kilku edycji. Zbyt duze kotlowanie jest za nim zawodnik wyjdzie na czysta pozycje.

Ta 90 Quick 23Fist chetnie obacze i wrzuce do swojego repertuaru

12. dupsq

dupsq Active Member

Polubienia:
    123
    Mi sie tam afflalo ani leo nie kotluja tylko wybiegaja jak nalezy i wala za czy hehe. Pewnie zalezy to od tego jak dany zawodnik biega po zaslonach, widac co gracz to inna opinia. Rowniez nie widzialem zadnego kotlowania w 2k16 B.Beal na zagrywkach floppy ciskal za 3 az milo, w kolejnym sezonie to samo robilem T.Evans'em i nic sie nie kotlowalo :)
    Jak zaczynalem grac zagrywki z floppy w nazwie polecil mi mRn i od tej pory na nich opieram akcje za 3pkt

floppy fist rowniez spoko zagrywka ( ja przerywam ja w polowie i oddaje rzut za 3 )

Mag jeszcz jedna mi sie przypomniala tj. quick 2 hawk, mega prosta i tez skuteczna

Ostatnia edycja: Październik 29, 2016
    mag lubi to.
  13. Bumbert

Bumbert Administracja Administrator

Polubienia:
    10
    Hej,
    A ja mam prośbę o pomoc przy Defensive Settings. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć co robią poszczególne ustawienia itp?

14. dupsq

dupsq Active Member

Polubienia:
    123
    Co prawda z 2k16 ale tutaj znajdziesz info pisane przez Maju

http://slamdunk.com.pl/forum/threads/defense-faq.7708/

15. Bumbert

Bumbert Administracja Administrator

Polubienia:
    10
    Tylko teraz nowe opcje podochodziły :/

16. dupsq

dupsq Active Member

Polubienia:
    123
    A to nawet nie zwróciłem uwagi geje ustawiam dokładnie to samo co w 2k16 i w sumie się sprawdzalo :)

Poleć forum