Wielkość sygnatury.

Temat na forum 'Ogólnie o slamdunk' rozpoczęty przez owi, Marzec 20, 2016.

1. owi

owi Dark Knight

Polubienia:
    30
    Niektórzy mogą powiedzieć, że się czepiam, ale chciałbym abyście ograniczyli rozmiar swoich obrazków zawartych w sygnaturach na forum.

Wielu z was ma obrazki po 250px wysokości ważące po nawet 300KB. Dorzucając do tego kilka linków plus jakiś opcjonalny tekst wasza syngatura zajmuje lwią część ekranu, dodatkowo opozniajac ladowanie sie calosci forum dla kazdego z uzytkownikow.

Nie mam tu zadnych wytycznych i nie chce tego ujmować w konretne liczby, ale uważam że naprawde max to powinno być ok 140-150px wyskości i tak z 50-75kb jeżeli chodzi o wagę pliku.

Jeżeli ktoś delikatnie przekroczy te wartości to naprawde nic wielkiego się nie stanie. Jezeli jednak moje prośby nie odniosą żadnego skutku to po prostu wyłączę możliwość dodawania obrazków do sygnatur.

Tak samo jak w każdym innym aspekcie życia - wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.

Ostatnia edycja: Marzec 20, 2016
    LordPitekK i chemik lubią to.
  2. owi

owi Dark Knight

Polubienia:
    30
    Piszę post pod postem, ale chcę aby każdy to widział - w powyższe rozmiary wkradła się literowka - oczywiście piszę o 140-150px wysokości max.

3. zecik

zecik Well-Known Member

Polubienia:
    574
    tak z czystej ciekawosci:
    1. to jest decyzja administracji czy twoja?
    2. czemu nie ma ankiety, komu przeszkadza komu nie?
    3. po co placimy za hosting i transfer? zeby robic limity, bo 50 osob moze wyczerpac go w miesiac? NIE SONDZE ;)
    4. jesli nie udzielasz sie na forum i w sumie na nim nie przebywasz, to nie rozumiem czemu ci to tak przeszkadza hmmm?
    5. jesli tego nie zrobimy, to po prostu skasujesz sygnatury, dyktatura = coraz bardziej kumam czemu nation powstalo...

wojder lubi to.
  4. killaszit2k

killaszit2k Administracja Administrator

Polubienia:
    651

haha widze ze to juz sie zaczyna trend robić
    jak coś nie pasuje to od razu jest straszak w postaci "nation"

5. zecik

zecik Well-Known Member

Polubienia:
    574
    zobacz co chlopacy robia tam na forum, wszystko aktualizowane na bierząco, ktos wygra PO to ma grafike na calym forum, fakt ze malo tam gadaja o innych rzeczach niz liga, ale forum wyglada kozacko i non stop sie zmienia, tutaj owi blokuje taki rozwoj, a sam mowi ze tez nie ma czasu, z samym shoutboxem walczyl chwile i powrocil do starego, tematy tutaj wisza podpiete sprzed 2 sezonu, gdzie juz dawno powinny zostac zdjete, widze ze mamy wykupiony xenforo, nie wiem na jakies podstawie jest to wykupione, ale z tego co sie orientuje to placi sie co rok, czyli dodatkowe koszty do hostingu i domeny, tylko czy na tyle osob taki zaawansowany skrypy jest nam potrzebny? on nie jest wykorzystywany nawet w polowie

ty znowu masz cisnienie na nation, a duzo osob gra tutaj i tutaj, da sie? DA SIE! tylko trzeba chciec, byly wczesniej niesmaki, ale to przeszlosc, zeby sie rozwijac trzeba o niej zapomniec i leciec dalej, ale ty widze jak zacieta plyta troche

6. killaszit2k

killaszit2k Administracja Administrator

Polubienia:
    651
    jakie ciśnienie? przecież nie ja piszę że nation to, nation tamto

oczywiście - wszystko się da, ale do tego trzeba mieć chęci i czas
    niestety wszystkiego tego brakuje i nie mówie jedynie o adminach ale o zwykłych userach, którzy nie kwapią się zbytnio by coś tu wnieść poza absolutnym minimum a z tym nawet bywają probelmy (vide kwestia wpisywania wyników)

żeby coś wymagać samemu trzeba coś dawać - stara zasada zawsze aktualna

zecik lubi to.
  7. owi

owi Dark Knight

Polubienia:
    30
    @zecik bredzisz - nie masz pojecia, ale lubisz sie wypowiadziec.

a) Shoutbox jest nowy i nikt do starego nie wrocil - nadal jest nowy - nawet nie zauwazyles - ALE POGADAC LUBISZ (btw musialem wyprobowac nowy skyrpt gdyz stary sie mocno sypal)

b) nie jest to zadna dyktatura tylko wzgledy uzywalnosci - nikt nie broni uzytkowania sygnatur, jedynie prosze o rozsadek. Sygnatura sluzy do podpisania sie uzytkownika, do dodania jakiegos smaczku, ale nie moze stanowic o tresci posta, same sygnatury nie moga zajmowac 2/3 ekranu.

c) sygnatury ktore nie sa hostowane na naszych serwerach w zaden sposob nie obciazaja naszego hostingu, ale obciazaja koncowego uzytkownika niepotrzebnie- te dane ktos musi pobrac i wyswietlic, te obrazki rowniez zaslaniaja tresc wlasciwa. Chcesz wstawiac ogromne obrazki w locker roomie - wstawiaj, ale sygnature jako podpis zostaw troszke mniejsza aby forum bylo czytelne, aby bylo widac tresc postow, a nie same obrazki. Nawet jakby byly hostowane u nas to w zadnym momencie nie rozchodzi sie o hosting, a o sens przyslonienia wypowiedzi tryliardem zbyt duzych obrazkow.

Nie wiem kompletnie skad temat hostingu wytrzasnales, ale jak sie nie ma argumentow to sie plecie aby plesc.

d) nie prosilem o skasowanie sygnatur tylko o przyciecie ich o jedna trzecia na wysokosci, nadal masz jeszcze sporo szerokosci do wykorzystania.

e) skad wiesz ile ja wchodze i ile czytam?

Ps. Wszedlem na forum nation i nikt nie ma tam sygnatury wyzszej niz 150px. Spisek? Dyktatura?

Ps.2 Nie moge tego przebolec... Dyktatura? Ze poprosilem by zmniejszyc sygnature? To ma wplyw na grywalnosc, na stosunki miedzy wami, na rozegrane mecze, na klimat na forum? To? Powaznie?

Ostatnia edycja: Marzec 21, 2016
    zecik i LordPitekK lubią to.
  8. zecik

zecik Well-Known Member

Polubienia:
    574
    Spoko owi ja pytam ty odpowiadasz, wszystko juz wiem i dzieki za odpowiedz :)

Ps oni tam maja stary skrypt i mase niedoróbek ;-) sama sygnatura sie przewija jak jest za duza, ale obrazki juz ucina bez mozliwosci zobaczenia calego

9. THE-MOST-BLUNTED

THE-MOST-BLUNTED Active Member

Polubienia:
    245
    Ok, dobra, admini nie bijcie. Zmienię na dniach :D
    A takie pytanie: Owi piszesz, że sygnatura zajmuje 2/3 ekranu? Wskaż proszę 1 :) z góry ydzięki

10. Maju

Maju Administracja Administrator

Polubienia:
    247
    Standardowy laptop - 1366x768.

Wasze sygnaturki - 250px
    2x 250px = 500 px / 768 px = 65% ekranu.

mniej wiecej to tak wygladalo, z 2 sygnaturkami w poscie pod postem:

Co innego oczywiscie jak sie siedzi na duzym 27/34 calowym monitorze. Wtedy to nie przeszkadza. ;)

EDIT. cos czego screen jeszcze nie pokazuje, ale wezcie pod uwage fakt, ze jakby Zecik mial swoja stara sygnaturke (250px height) to jego post nie bylby widoczny.
    Czyli widzialbym tylko Twoj post Bluncik i sygnaturke Zecika z jego postu ;)

Ostatnia edycja: Marzec 22, 2016
  11. THE-MOST-BLUNTED

THE-MOST-BLUNTED Active Member

Polubienia:
    245
    Pierwsze widzę takie jaja :p Zobaczył - uwierzył !!! U mnie 15 cali lap/full hd i zero problemów :D 27/34 to nie wiem jak tam jest

12. owi

owi Dark Knight

Polubienia:
    30
    NIe ma co sie rozpisywać.

Ja mam na celu tylko i wyłącznie pomóc wam w użytkowaniu forum - by było bardziej czytelnie i przejrzyście, aby wszystko się szybciej wczytywało. Jak dla mnie to moglibyście tam wsadzić i po milion pikseli - tylko kto potem by czytał i odwiedzał forum?

Jak zorbicie sygnature na zasadzie 800x150, 800x120 to macie mega sporo miejsca by wsadzic wszystko co wam sie podoba.

Poleć forum