x360

28/09/2020

Krótka piłka vol. 2

Więcej artykułów napisanych przez »
Napisane przez: guzu
Tagi:

Święta, święta i po świętach… Przyszedł czas podsumowań – dwa miesiące sezonu za nami, za dwa miesiące trade deadline, a potem czeka nas decydująca faza rozgrywek. Dlatego też zadałem uczestnikom ligi kilka pytań na temat przebiegu obecnego sezonu. Poniżej znajdziecie ich odpowiedzi. Miłej lektury.

1. Jak oceniasz swoją dotychczasową postawę w tym sezonie? Czy złapałeś swoją optymalną formę? Czy jesteś zadowolony ze swoich zawodników czy też nadal będziesz poszukiwał wzmocnienia składu?

bumbert: W skali od 1 do 10 oceniam ją na 3. Taka gra to nie to co chcę prezentować. Grę dostałem dosyć późno i musiałem się uczyć podczas ligi, a terminarz na początku był bardzo trudny. Na szczęście z biegiem czasu zauważyłem, że idzie mi coraz lepiej i jest nadzieja na resztę sezonu, powoli bilans W do L robi się korzystniejszy i myślę, że optymalna forma pojawi się w sam raz na Playoffs. Z zawodników byłem średnio zadowolony jednak według mnie to nie jest nigdy wina zawodników tylko jak ich wykorzystujemy. Wykonałem ruchy transferowe, aby pozyskać graczy, których mam nadzieję lepiej użyję. Póki co nie szukam kolejnych zmian, lecz jak pojawi się ciekawa oferta to nie mówię nie.

vipmen: Nie brałem udziału w drafcie i szukałem usprawnień w transferach jak i poprawieniu zagrywek oraz grze w obronie. Po wymianie Melo pozyskałem kilku równych i uzupełniających się zawodników jak S.curry, T.ariza, JJ.reddick, E.ilyasova, oraz świetnego centra z Nyk Roya Hibberta. Nie planuję dalszych wymian – myślę ze skład jest optymalny tylko muszę z nich wycisnąć jak najwięcej.

aaron: Moją dotychczasową postawę oceniam na 4 z minusem. Zacząłem naprawdę świetnie, bo bodaj od 14 zwycięstw z rzędu, potem niestety nastąpił spadek formy. Na usprawiedliwienie mam to, że poza może 2-3 przypadkami, wszystkie porażki przytrafiły się w meczach z potentatami jak Chemik, Guzu, Melon czy Myszok. No, ale skoro chcę walczyć o mistrzostwo to ich też muszę pokonywać. Z zawodników jestem bardzo zadowolony i poza ewentualnymi kosmetycznymi zmianami wśród głębokich rezerw raczej nic nie będę zmieniał. Rzecz jasna cały czas sonduję rynek, bo może pojawi się opcja wzięcia kogoś w promocji, ale tacy gracze jak Leonard, Aldridge czy Drummond są absolutnie nie do ruszenia z Los Angeles.

killaszit: Moja forma trochę mnie martwi swoją nieregularnością. Na pewno nie pomaga w tym brak możliwości ćwiczenia zagrywek, przez co 85% czasu gry w moim wykonaniu to gra improwizowana. Zagrywki bardzo dobrze się sprawdzają w słabszych momentach meczu i tego mi brakuje. Teraz będę się starał aby trafić z formą na okres PO. Z zawodników jestem w sumie zadowolony, z wyjątkiem Pierce’a. The Truth ma w tej edycji release, którego do tej pory nie mogę opanować przez co zdarza mu się pudłować z czystych pozycji. Z perspektywy czasu chyba bym się nie zdecydował drugi raz na ten trade. Do pełni szczęścia brakuje mi jakiegoś typowego defensora na pozycjach 4-5, ale sądzę że nie uda mi się już pozyskać kogoś wartościowego.

odez: Czy złapałem optymalną formę to odpowiedz brzmi…NIE! Nie mam szczęścia do końcówek zdecydowanie, większość z 38 porażek powinna być moją wygraną, niestety w ostatnich minutach nie potrafię utrzymać zwycięstwa i przegrywam, za dużo nerwów. Co do składu to jestem zadowolony – udało się wymienić prawie cały skład na nowy i nie mogę narzekać, choć chciałbym zobaczyć u mnie Kevina Love ;]. Niestety naczelny redaktor nie chce go wymienić. [red. :)]

michal2k13: Swoją postawę oceniam na 3+. Sezon już mam prawie odpukany. Mam ponad 40 porażek, ale tylko kilka z nich była blamażem, większość z nich z to porażki po walce. Udało się wygrać z: Melonem, Juniem 2 razy, Gotem, Maikiem, Longerem, Dudkiem. Zrewanżowałem się Tomkowi i Młodemu Flashowi za porażki w pierwszych meczach. Miałem 4 zacięte mecze z killą (tylko 1 Win), w których dwa razy była potrzebna dogrywka, z MCA też byłem blisko, ale wyszły z tego 3 porażki, zacięte boje toczyłem z Chicago, GSW, Sacramento, OKC, raz z NYK. Generalnie rozegrane mecze wspominam z tej lepszej strony, nikt mi za skórę nie zaszedł, były emocje i walka i mimo, że bilans tego nie wskazuje jestem nastawiony pozytywnie na dalszą część sezonu. Formy jednak optymalnej nie złapałem, myślę że dopiero przyjdzie wraz z gwizdkiem, który rozpocznie nowy sezon, a ze składu jestem jak najbardziej zadowolony, choć chłopaki młodością nie grzeszą. Nie szukam już wymian.

2. Skoro jesteśmy już przy wymianach, to kto Twoim zdaniem szczególnie dobrze wykorzystał ruchy transferowe by wzmocnić skład? Który skład obecnie uważasz za najsilniejszy na papierze lub kto wyciska najwięcej ze swoich graczy?

bumbert: Jak zawsze Myszok jest w tej dziedzinie liderem. Swoim urokiem osobistym zwabia kolejnych GMów na wymiany, które po raz kolejny przekształcają Knicks w All-Star Team. Drugim wygranym wymian był Odez. Jego S5 jest moim zdaniem najlepsza w lidze na papierze.

vipmen: Ciężko ocenić kto zyskał najwięcej na wymianach. Najwięcej ze swoich graczy wyciskają GM’owie Trail Blazers, 76ers, Kings i Pacers. Potrafią wykorzystać efektywnie zawodników nawet tych mniej znanych czy teoretycznie słabszych.

aaron: Na tegorocznych wymianach najlepiej moim zdaniem wyszła Minnesota Timberwolves i to oni mają najlepszy skład na papierze. Znaczy się, może Chemik czy Myszok mają lepsze drużyny, ale ja jeśli miałbym się z kimś wymienić drużynami to właśnie z Odezem, gdyż Lillard, Ellis i Cousins to zawodnicy znajdujący się w 10-tce moich ulubionych. Co do wyciskania najwięcej ze swoich graczy to myślę, że są to Guzu i przede wszystkim Cezar. Dla mnie skład Washington jest niesamowicie obcy i w życiu bym sobie nie poradził grając takimi zawodnikami, a Cezar stawia nimi bardzo ciężkie warunki. Podobnie Guzu, może i overallowo wygląda to dobrze, ale poza CP3 posiada graczy ciężkich do opanowania w ataku, bo zarówno Love’m jak i Beasleyem zdobywać punkty po prostu trzeba potrafić, on to umie także chwała mu za to.

killaszit: Chyba najlepszy deal w tym sezonie zrobił McGot i jego Pacers. Chodzi mi tu głównie o pozyskanie Monroe. Do Indiany trafił jeszcze Jennings, ale tu akurat uważam, że McGot popełnił błąd oddając Nash’a. Najsilniej na papierze wyglądają moim zdaniem Knicks (mimo wszystko), Wolves (szkoda że nie idzie to w parze z wynikami), Rockets i Raptors. Patrząc na skład to chyba najlepsze wyniki stosunkowo słabym składem wyciąga raf5oon.

odez: Szczerze chyba Myszok i Vipmen. Najwięcej wyciska ze swojego składu na pewno Melon i Chemik, Ari tez dawał rade chociaż ostatnio rożnie bywa, Bumbertos ostatnio pnie się w górę Konferencji. Co to składów na papierze to nie mam pojęcia – chyba najlepszą ekipę ma Melon skoro przoduje w lidze.

michal2k13: Myszok to profesor jeśli chodzi o ruchy kadrowe. Na pewno inni się o nim rozpiszą. Według mnie największe wzmocnienia zaszły w Suns. Porównując teraźniejszy skład z Currym, Hibertem, Arizą, Robinsonem, Klayem i Thomasem do tego, który zastał VIP w momencie dołączania do ligi, należy mu się nie wątpliwie szacunek za zmysł dobrego GM. Silnych składów jest bardzo dużo, ale patrząc na statystyki zawodników to bardzo mi się podoba zbilansowana gra zawodników Clips.

3. Czyja gra i postawa szczególnie zwróciła Twoją uwagę? Kto według Ciebie zanotował największy progres/regres w grze?

bumbert: Jeśli chodzi o największy regres to muszę wskazać na siebie 🙂 Największy progres to oczywiście Melon patrząc na bilans. Dodatkowo kolega Cezar przebojem wbił się do ligi. Mnie jednak najbardziej cieszy gra Killi, który z sezonu na sezon staje się stopniowo coraz lepszy.

vipmen: Z wyjątkiem pojedynczych przypadków, to większość z GM’ów prezentuje ciekawą i różnorodną grę. Szkoda, że czasami sama gra płata nieprzewidziane figle.

aaron:  Jeśli chodzi o zaskoczenia in plus to właściwie tylko jedno i jest nim Lukkoss, gdyż w poprzednim sezonie był po prostu solidnym graczem i nic więcej, a tu walczy o jak najwyższe miejsce na napakowanym Zachodzie, także sądzę, że to on zaprezentował największy progres. Jak bym obstawiał tabelę przed sezonem to na wysokich miejscach nie postawiłbym też Maga i Cezara, ale to dlatego, że po prostu ich nie znałem, także ciężko mówić o jakimś progresie skoro nie wiem co grali rok wcześniej. No, ale szacunek, że już w pierwszym sezonie potrafią namieszać. Jeśli chodzi o regres to nasuwa mi się na myśl przede wszystkim Bumbert i Dudek. Dopiero 7-me miejsce urzędującego mistrza jest sensacją, ale myślę, że to kwestia wolnej adaptacji GM’a Clippers do nowej gry i w PlayOffs odzyskają mistrzowską formę i odpadną dopiero w derbach LA :D. A Spurs są dla mnie osobistym zaskoczeniem, bo zawsze stawiali mi trudne warunki, ale widocznie czas nie pozwala GM’owi rozwinąć skrzydeł.

killaszit: Bardzo mnie cieszy postawa nowych uczestników ligi i ich zaangażowanie. Nie będę tu wymieniać z ksyw, ale prawie wszyscy są aktywni, a przede wszystkim grają w stylu, który pasuje idealnie do sposobu gry w naszej lidze. Co do wyników to chyba najbardziej na minus wypada Bumbert. Co jak co, ale od aktualnego mistrza SD.12 wymaga się więcej niż walki o miejsce w PO. Zaskakująco słabo wypada też wuera oraz sądziłem, że tacy gracze jak vipmen czy odez będą jednak mieli lepsze wyniki po doświadczeniach z SD.12.

odez: Zostawiam bez komentarza bo jeszcze się ludzie poobrażają ;]

michal2k13: Jeśli chodzi o postawę to na nagrodę fair play ostatnio zasłużył u mnie Melon, który w kluczowym momencie meczu oddał mi piłkę jak przez przypadek zrobiłem błąd połowy.

4. Jak oceniasz funkcjonowanie ligi? Co Ci się podoba/nie podoba? Czy jest coś co chciałbyś zmienić/usprawnić?

bumbert: Według mnie liga funkcjonuje idealnie. (Co innego może powiedzieć admin 😛 ) A tak na serio to cieszy mnie fakt, że nie ma zbyt wielu afer na forum, a te co są dodają jej smaku. Podoba mi się to, że mimo kilku GMów grających niewiele udaje nam się zachować komplet 30 drużyn. Chciałbym jedynie aby większa ilość osób angażowała się na forum, na shoutboxie zazwyczaj są te same osoby.

PS. Chciałbym jeszcze życzyć wszystkim mile spędzonych świąt i dobrej zabawy w sylwestra.

vipmen: Liga funkcjonuje sprawnie. Podoba mi się pomysł z pilnowaniem terminarza i advanców oraz jasnych kryteriów simów. Co do usprawnień to moim zdaniem jeżeli już nie trzeba pisać recapów to obowiązkiem każdego powinna być wzmianka o wyniku meczu i ocenie stylu przeciwnika oraz realne i wiadome wszystkim konsekwencje bądź nagrody jakie będą za styl egzekwowane, żeby teoria o jak najbardziej realistycznej grze szla w parze z praktyką.

aaron W tym sezonie funkcjonowanie ligi oceniam bardzo dobrze. Tak jak przy 2k13 była trochę zbyt luźna, ludzie olewali grę, a i na forum życie nie istniało tak w tym roku jestem zadowolony. Czy chciałbym coś zmienić? Właściwie to jedyna rzecz, z którą się nie zgadzam jest komisja ds. trade, ale jestem w mniejszości także zaniechałem ten temat. Poza tym wszystko jest super! Pozdrawiam.

killaszit: Ta edycja jest chyba jedną z najlepszych jeśli chodzi o przebieg. Wszyscy (z małymi wyjątkami) w miarę regularnie grają, nowi gracze bardzo dobrze się zaaklimatyzowali, brak jest jakiś większych konfliktów i może jedynie czasem wieje nudą (brak recapów) na forum.

odez: Nie mam zastrzeżeń, jak co sezon liga tak samo funkcjonuje i pasuje mi to w 100%.

michal2k13: Nigdy nie jest idealnie, ale jest naprawdę dobrze. Może brakuję trochę konkurencji w postaci chętnych na miejsca tych, którzy nie grzeszą aktywnością w rozgrywaniu meczy.O Autorze

guzu
Łukasz - kilka słów o sobie.
0 Comments


Bądź pierwszym, który skomentuje!


Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc komentować.

Posiadasz u nas konto? Zaloguj się

Nie posiadasz konta?