x360

30/09/2020

Krótka piłka x360 vol.3

Więcej artykułów napisanych przez »
Napisane przez: guzu
Tagi: , , ,

Witam w nowej serii „Krótka Piłka”. Będziemy zadawać krótkie pytania naszym ligowiczom na temat obecnej sytuacji w lidze. Zapraszam do lektury – volumin trzeci.

1. Jak oceniasz funkcjonowanie ligi, postęp rozgrywek, aktywność i zachowanie pozostałych uczestników?

Longer: Liga daje rade, grałem już w kilku ligach w hokeja czy nba i naprawdę nie jest źle, oczywiście mogłoby być więcej akcji tzw. „poza obowiązkowych” jak np. typerek w którym admini wybieraliby po 10 ciekawych meczy z miesiąca i typujemy.

Pikaczu: W tej edycji liga funkcjonuje lepiej w porównaniu z ostatnimi rozgrywkami. Admini pilnują porządku i są konsekwentni w postępowaniu, co cieszy w sytuacjach spornych i nerwowych.
Rozgrywanie meczy jest jak dla mnie troszkę na zbyt dużym tempie, ale zwiększone możliwości w postaci resetowania meczy, daje spokojna głowę o ewentualne zagranie przegapionych meczy.
Jest grupa ligowiczów, którzy często są widywani na forum i ogólnie mocno aktywni są w życiu ligi. Inni są tylko po to żeby zagrać mecze, napisać recap i po temacie. Nie mam nic przeciw, ponieważ nie sama 2k człowiek żyje i jeśli ktoś ma ochotę tylko zagrać i nie wczuwać się w życie ligi to jego sprawa.

Guzu: Liga funkcjonuje dobrze, choć zawsze mogłaby lepiej. Naprawdę duże pole manewru zaserwowali nam panowie z 2k wraz z możliwością resetowania spotkań. Ta liga już nie jest tak wypaczona jak rok temu. Do super pełnego funkcjonowania brakuje jednak drugiej trzydziestki graczy, którzy w każdej chwili gotowi by byli wejść do ligi w miejsce obecnych użytkowników olewających ligę. Niestety nie mamy takiego komfortu, który na pewno wzmógłby zaangażowanie i starania niektórych osób.

2. Jak do tej pory oceniasz grę swojej drużyny w tym sezonie? Jakie są Twoje najbliższe cele?

Longer: Początek był bardzo ciężki, po kilku latach gry na PC ciężko było mi się przestawić na pada co zaowocowało 11 porażkami na początku sezonu,
nie panikowałem jednak bo wiedziałem że tzw. frycowe muszę zapłacić. Obecnie gra wygląda już znacznie lepiej, od czasu pierwszego zwycięstwa gra bilans wygląda znacznie lepiej(10-24).
Skład został odświeżony i mimo że po wymianie z Lakers kilka osób wróżyło mi 1 pick w drafcie to ja czuje w grze Rockets poprawę.
Zaglądając w tabele nawet miejsce 9 w konferencji jest możliwe bo strata jest niewielka i to jest moim celem. Moje plany na resztę sezonu to zgrywanie się składu i poprawa gry w obronie, bo to największa bolączka w grze Rox.

Pikaczu: Ekipa z DN ten sezon na pewno zaliczy do swoich najgorszych. Gra nie idzie tak jak sobie to wyobrażałem, mimo ze mieliśmy 1 pick i trafiliśmy kilku dobrych zawodników. Średnio wstrzeliliśmy się z zawodnikami na pozycjach PF i C, którzy do tej pory (w poprzednich edycjach) spełniali w drużynie Nuggets ważne zadania i zdobywali sporo punktów, tak w tym sezonie totalna lipa. Mimo porażek GM Denver się nie poddaje, bo granie to czysta zabawa i będziemy dawać z siebie wszystko do końca sezonu.

Guzu: Kings grają trochę w kratkę. Bardzo dobre mecze przeplatając męczarniami z nominalnie słabszymi drużynami. Cały czas szukam dobrego ustawienia wyjściowych piątek. Marshon Brooks np. zdecydowanie lepiej sprawował się wchodząc z ławki, a Jimmer genialnie punktuje jako rezerwowy SG. Coś tam jeszcze będę chciał z tym ustawieniem pokombinować. Tym bardziej, że na brak talentów w składzie narzekać w tym sezonie nie mogę.
Co do planów to raczej na pewno w składzie personalnym się nie zmieni. Chociaż na stole leży/leżała ciekawa oferta, to całkowicie zmieniłaby ona całą moją obecną filozofię gry i budowania składu. Z drugiej strony na pewno zwiększyłaby ona moja szansę na sukces w tym sezonie. Nie ma się co oszukiwać, że o ile w tym roku skład Kings wygląda bardzo fajnie, to po off season pozostałe drużyny mogą wzmocnić się dużo bardziej.

3. Postawa którego GM zaskoczyła Cię pozytywnie?

Longer: Zeus – nasłuchałem się o nim różnych historii, a w rzeczywistości okazał się super gościem. W meczu ze mną zagrał na wysokim poziomie i patrząc w tabele dziwiłem się że jest tak nisko.
Poza boiskiem jest równie w porządku i zawsze chętny do pomocy. Jest masa osób które są bardzo pozytywnymi osobami jak Dudek, Aaron czy Chemik.

Pikaczu: Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła gra Reda. Mecz z nim to naprawdę oaza spokoju, fajnego i luźnego basketu.

Guzu: Stylowo to nikt mnie nie zaskoczył. Bardziej pod względem wyników jestem zaskoczony jak dobrze radzi sobie MCA i Kacperek. Pozostali trzymają poziom do jakiego zdążyli przyzwyczaić. Fajnie natomiast, że drugi rok z rzędu jest parę nowych osób i mimo początkowych niepowodzeń nie zrażają się i kontynuują z nami grę.

4. Postawa którego GM zaskoczyła Cię negatywnie?

Longer: Negatywnie oceniam wszystkich tych którzy mają gdzieś ligę, jakie to osoby – łatwo można sprawdzić wchodząc w wątek Ostrzeżenia.
Jeżeli chodzi o negatywne odczucia względem gry to jest znacznie lepiej niż na PC, widać skład personalny tutaj zna się dobrze i nie są to przypadkowe osoby.
W 34 meczach jakie zagrałem tylko jednej osobie miałem do zarzucenia gra nie fair i tzw. pałowaną, pozostałe spotkania to mecze które rozegrałem z przyjemnością.

Pikaczu: Nie mam jakichś złych odczuć po meczach i w sumie żaden zawodnik jakoś mnie negatywnie nie nastroił. Jest może kilku którzy mają parcie na wygrywanie i cisną w meczach aż huczy, ale czasem to nawet motywuje.

Guzu: Szczególnie jakoś nikt mi nie podpadł. Rzeczywiście jestem zawiedziony, że Master nie może/nie chce/nie ma ochoty uczestniczyć w lidze, bo w zeszłym roku zaskoczył mnie mega pozytywnie swoją postawą i miałem nadzieję, że podobnie będzie i teraz. Mam nadzieję, że będzie miał możliwość wrócić, bo to jeden z tych zapaleńców SD w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

5. Kto według Ciebie znajdzie się w wielkim finale i kto wygra ligę?

Longer: Ciężkie pytanie zważywszy na to, że nie wiem jak wyglądały dotychczasowe osiągnięcia wszystkich uczestników, ale na dzień dzisiejszy patrząc na tabele i na to co widziałem w meczach to obstawiam na finał Chemik-Kacperek. Takiego oklepu jak od Chemika nie dostałem w życiu i jego stawiam za faworyta ligi, gra praktycznie bezbłędnie.
Na zachodzie groźny będzie także Bumbert, ale na niego bym uważał w przyszłym sezonie, gdy podpisze jakiegoś superstara.

Pikaczu:Final…hmmmm..nie mam pojęcia.

Guzu: Chciałbym żeby to wreszcie był ktoś inny, ale niestety pewnie będzie jak co roku stare wilki wygryzą wszystkich w PO. Pozostaje mi życzyć tylko szczęścia MCA, myszokowi, kacperkowi, bumbertowi i dudkowi. Mam nadzieję, że ktoś z nich wygra SD12.

CDN.O Autorze

guzu
Łukasz - kilka słów o sobie.
One Comment


  1. mca

    Kolejna fajna krótka piła! 🙂Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc komentować.

Posiadasz u nas konto? Zaloguj się

Nie posiadasz konta?