x360

02/07/2014

Mock Draft SD13.2 vol. 3

Więcej artykułów napisanych przez »
Napisane przez: guzu
Tagi:

Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejny draft do SD13.2. Zapytałem uczestników ligi x360 jak przygotowują się do niego i czy mają już ustaloną strategię. Zapraszam do lektury.

1. Czy przygotowania do draftu zostały już rozpoczęte? Zacząłeś przeglądać zawodników? Czy wiesz już jaki rodzaj zawodników będzie na Twoim celowniku?

dudek: Jeszcze nie zacząłem. Na pewno odpalę, któregoś dnia konsolę i przejrzę rostery, żeby sprawdzić co się zmieniło. Będę polował na najlepszych dostępnych, aczkolwiek osobiste sympatie tradycyjnie będą miały znaczenie. Problem polega na tym, że praktycznie nie ma zawodników, których nie lubię ;] Za to ulubieńców mam zdecydowanie więcej niż miejsc w rosterze.

odez: Ogólnie to jestem przygotowany na draft, poprzedni sezon obserwowałem kilku zawodników, trochę się przez mój skład przewinęło, jak konsola da dobry pick z górnej półki to myślę że będzie dobrze.

adi: Tak naprawdę bazuję na moim przygotowaniu z poprzednich draftów w lidze Xbox i PS3. Kosmetyczne poprawki tylko dla zawodników, którym to ratingi trochę uległy zmianie. Jeśli chodzi o rodzaj zawodników, to tajemnicą nie jest że staram się wybierać tych, którzy potrafią coś rzucić.

latosz: Nie, tym razem będzie to spontan. Niestety przez awarię konsoli nie mam możliwości, aby przygotować się kilka dni wcześniej. Moje wybory będą oparte na doświadczeniach z 2k14. Jeżeli jakimś zawodnikiem słabo mi się grało to pewnie go nie wybiorę. Bazując na doświadczeniach z ostatniej edycji będę szukać zawodników bardziej dojrzałych i ukształtowanych. Szkoda, że nie było kontynuacji, bo z moim młodym składem mógłbym zrobić zamieszanie w następnym sezonie.

guzu: Czuję się przygotowany do draftu. Na bieżąco przeglądałem zawodników więc raczej nie będzie w stanie mnie nic zaskoczyć. Czaję się na zawodników SAC chcąc zrobić real team 😉

2. Czy będziesz starał się wybierać zawodników poznanych już w poprzedniej, kończącej się lidze? Tych, których posiadałeś w swoim zespole? Czy będziesz chciał tego uniknąć wybierając zawodników którymi nie grałeś?

dudek: Niektórych będę unikał, innych chętnie ponownie przywitam w AT&T Center.

odez: Będę się starał brać nowych, ale Lillardem albo Cousinem nie pogardzę jak przyjdzie mi nimi grać ponownie.

adi: Chcę wrócić do strategii draftu, którą chyba tylko raz udało mi się wcielić w swojej karierze. Mianowicie, brać najlepszych graczy, którzy są obecnie dostępni. Bez zbędnego napalania się na grajków, którzy mogą pójść w późniejszych rundach. W zadnym drafcie do tej pory nie wziąłem centra, wcześniej niż w trzeciej rundzie. Jeśli nadarzy się okazja żeby kogoś wartościowego wyciągnąć, to nie będę się zastanawiał dwa razy.

latosz: Kompletnie nie przywiązuje do tego uwagi. Zobaczymy co przyniesie draft. Na pewno chcę mieć inną Starting Five, co do ławki jestem otwarty. Mam kilku bohaterów mijającego sezonu. Można powiedzieć, że nawet zaskoczenia, bo wybrani zostali dosyć daleko. Jeżeli będą na tablicy to nie będę się zastanawiać.

guzu: Z moich dotychczasowych zawodników pozostawiłbym McLemora i Chandlera. Resztę chciałbym dobrać innych zawodników. Nie ma sensu męczyć się dwa razy tymi samymi zawodnikami.

3. Czy możesz odradzić/polecić jakichś zawodników z którymi miałeś do czynienia w SD13.1?

dudek: Jeszcze kilka tygodni temu spokojnie podałbym taką listę, ale po PO w lidze PC gdzie niemal w każdym meczu przeciwko mnie świetne statystyki robił Cousins nie mam do tego prawa. Mnie DeMarcus nie pasował do tego stopnia, że trafienie z meda to było święto, a dunki robił jeszcze rzadziej. Krótko mówiąc nie zamierzam zachęcać/zniechęcać nikogo do żadnego nazwiska, bo zawodnik, którym ja nie potrafię grać może być go-to-guyem w drugiej drużynie. Przykład w drugą stronę – G-Force. W poprzedniej drużynie się marnował, a u mnie czasami ma taki dzień, że Allen mu zazdrości skuteczności za 3.

odez: Hmmm na pewno Kemba Walker, strasznie mi nie podszedł ten zawodnik, ale co kto lubi, każdy ma swój stajl więc jednemu nie pasuje ten, a drugiemu tamten trudno coś doradzić. Na pewno nie bierzcie Hedo Turkoglu bez kitu

adi: Ciężko jest odradzać czy polecać kogoś. Ci godni polecenia są ogólnie bardzo dobrze znani przez wszystkich GM’ów. W tej edycji chyba większe znaczenie ma, jaką dany zawodnik ma skuteczność w realu, ponieważ ratingi graczy, kompletnie maja się nijak do tego co sobą reprezentują.

latosz: Nie polecam Erica Gordona, kompletnie się zawiodłem. Miał przebłyski, ale był nieregularny. I ten dziwny rzut…. Więcej wam nie zdradzę.

guzu: Odradziłbym CP3. Drugi raz nie wybrałbym go z tak wysokim numerem – jeśli nie chcecie mieć uwag, że za dużo piłek wyciąga innym lub że za często próbuje to robić – odpuście sobie. Love – dziwny gracz. Podkoszowy, który nie zbiera, słabo broni, dobrze rzuca, biega po linii za trzy przez cały mecz niezależnie od ustawień – wybór należy do Was.

4. Niezależnie od numeru w drafcie, Twoim pierwszym wyborem będzie gracz na pozycję PG, SG, SF, PF, C czy to jednak zależy od picku w drafcie?

dudek: Zdecydowanie zależy, ale nie tyle od picku, a od tego kto będzie dostępny przy danym picku. W poprzednim drafcie chciałem zrobić sobie namiastkę Spurs, ale bodajże 2 picki przed moim wyborem poszedł Parker, a Duncan też zszedł dużo szybciej niż się spodziewałem.

odez: PG albo C

adi: To tylko i wyłącznie zależy od picku w drafcie i dostępności graczy w danym momencie.

latosz: Pierwszy wybór zależy od picku. Wolę grać na obwodzie, ale w przypadku, gdy będzie jakiś podkoszowy kot to nie zawaham się. Od zawsze jarałem się rozgrywającymi, więc w pierwszej kolejności zawsze przeglądam pozycje PG. Jeżeli będę miał pick 1-5 to prawdopodobnie wybiorę najlepszego z pozycji SG/SF.

guzu: Tym razem w pierwszym picku będę się starał zapewnić pozycję SF/PF.

5. Wylosowałeś pierwszy pick w drafcie – Twoim wyborem będzie…

dudek: Standardowo – LeBron James.

odez: DURANTULA.

adi: Chyba LBJ – na niego zawsze się chętny znajdzie, jeśli się nie sprawdzi. Rozważam również Duranta, bo chemik bankowo da za niego wiele.

latosz: Kevin Durant. Podoba mi się jego obecna kampania MVP. Mimo, że to wybór w grze to chciałbym go podciągnąć pod obecną sytuacje w lidze. Forma Duranta, zwłaszcza w styczniu, jest fenomenalna! Zastanawiałem się jeszcze nad Paul Georgem lub LBJ.

guzu: Kevin Durant

CDN.O Autorze

guzu
Łukasz - kilka słów o sobie.
0 Comments


Bądź pierwszym, który skomentuje!


Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc komentować.

Posiadasz u nas konto? Zaloguj się

Nie posiadasz konta?