x360

02/05/2014

Mock Draft SD13.2 vol. 1

Więcej artykułów napisanych przez »
Napisane przez: guzu
Tagi:

Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejny draft do SD13.2. Zapytałem uczestników ligi x360 jak przygotowują się do niego i czy mają już ustaloną strategię. Zapraszam do lektury.

1. Czy przygotowania do draftu zostały już rozpoczęte? Zacząłeś przeglądać zawodników? Czy wiesz już jaki rodzaj zawodników będzie na Twoim celowniku?

Cezar: Oczywiście! Spisałem już na kartce wszystkich zawodników, wykreśliłem tych, którzy mnie nie interesują i którymi już grałem w obecnym sezonie, więc będziemy tak skreślali z góry aż nadejdzie mój wybór. Teraz pytanie od kogo zacząć? Rozgrywającego? Podkoszowego? Killera na SF? Pożyjemy, zobaczymy.

Junio: Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie nastawiony do drugiego sezonu – być może dlatego, że poprowadzę w końcu Bulls, a być może dlatego, że przez to, że zazwyczaj kupuje kolejna edycję NBA już po drafcie pierwszym sezonie – rzadko mam okazję wybrać sobie dokładnie taki zespół, jaki będzie mi odpowiadał. Mam przeczucie, że będzie to dobry sezon 🙂 Odpowiadając na pytanie – moim celem w drafcie jest przede wszystkim wybór tych zawodników, których lubię w realnym świecie – takie myślenie pozwala mi na cieszenie się grą w dwa razy większym stopniu. Oczywiście – będę się starał wybierać jak najlepiej, jednak priorytetem będzie to, co powyżej. Wszystko naturalnie jest uzależnione od numeru w drafcie oraz wielu innych czynników. Graczy znam, może nie wszystkich, ale wielu – stąd mam pewien ogląd i pomysł na draft.

wuera: Jeszcze nie zdążyłem ale mam nadzieję, że uda mi się wygospodarować trochę czasu na testowanie.

vipmen: Przygotowania do draftu rozpocząłem pod koniec tego RS jak już było pewne, że Słońca będą poza PO :). Chciałem grać jak najwięcej, żeby potrenować przed kolejnym sezonem co do którego mam duże wymagania wobec siebie.

blackzone: Przygotowań nie robię kompletnie, wszystko zależy od tego jakie będą pierwsze dwa, trzy picki. Kto zostanie itd. czy wezmę PG, SG, SF w moim pierwszym picku. Jedno wiem na pewno, moim pierwszym pickiem nie będzie nikt z pozycji PF-C. Jeżeli chodzi o rodzaj zawodnik na moim celowniku są to PG z dobrym ball handlingiem i podaniami, dodatkowo musi bronić dobrze (nie koniecznie musi być mega shooterem), szukam atletycznych graczy latających nad obręczami 🙂 + biały strzelec (Reddick, Novak, Ilyasova – coś w ten deseń)

2. Czy będziesz starał się wybierać zawodników poznanych już w poprzedniej, kończącej się lidze? Tych, których posiadałeś w swoim zespole? Czy będziesz chciał tego uniknąć wybierając zawodników którymi nie grałeś?

Cezar: Jak pisałem wyżej – raczej będę starał się uniknąć znajomych już zawodników. Ewentualnie będę mógł wziąć na ławkę kogoś już dobrze sprawdzonego.

Junio: Nie, będę się starał wybierać zupełnie innych zawodników – przede wszystkim dlatego, że obecnie nie posiadam żadnego zawodnika, z którym byłbym jakkolwiek związany relacją „lubię go” :). Może jedynymi wyjątkami są Nash i Davis – jednak nie jest to na tyle silna relacja, żebym za wszelką cenę starał się ich wybrać.

wuera: Jeżeli będę się wahał pomiędzy 2 zawodnikami z czego jeden będzie mi dobrze znany z poprzedniej edycji postawię raczej na sprawdzoną opcję.

vipmen: Chciałbym pograć kimś nowym w S5, ale na backup mam kilku z obecnej ekipy na oku.

blackzone: Tak i nie tzn. na pewno cześć będę się starał pozyskać (Melo, Beal, Faried), a cześci uniknąć (Bargnani, Brooks, G.Hill, Thabeet, Brown, White, Lee itd). Chętnie wybiorę zawodników , którymi jeszcze nie miałem przyjemności grać, a jest ich cała masa (Durant, Westbrook, Derozan, Stephenson, N.robinson, J.Crawford).

3. Czy możesz odradzić/polecić jakichś zawodników z którymi miałeś do czynienia w SD13.1?

Cezar: Myślę, że dobór zawodników do kwestia osobista. Każdy może docenić coś innego u danego zawodnika niż ja, więc wstrzymam się z tą opinią.

Junio: Jeżeli chodzi o zawodników, którzy moim zdaniem bardzo dobrze się sprawdzili w Memphis – są to przede wszystkim Omer Asik oraz Jeff Teague. Ci, którzy ze mną grali zapewne widzieli, że szczególnie Teague jest niesamowicie dobrym i wszechstronnym zawodnikiem – rzut, wejście, drybling – ma wszystko, a nawet zbyt wiele jak na rezerwowego PG. Polecam chłopaka, bo jestem przekonany, że nie zawiedzie! Asik to tytan defensywy – ciężki kloc, który doskonale walczy na tablicach. Nie polecałbym Jeta Terry’ego – jest bardzo nierównym, chimerycznym zawodnikiem. Całkowicie natomiast odradzam Kevina Love’a – ten zawodnik to dla mnie zagadka już od trzech edycji i dalej kompletnie nie mogę się odnaleźć podczas sterowania tych wirtualnym człowieczkiem.

wuera: Odradzałbym wszystkich których sam chcę wybrać 🙂

vipmen: Przed draftem polecić – to tajemnica 🙂 odradzić – to też tajemica. Po drafcie się zgadajmy 🙂 A tak na serio nie ma zawodników których można skreślić z całą pewnością, to jest raczej umiejętność ich wykorzystania, żeby grali dobrze.

blackzone: Polecam Bradleya Beala – został wybrany dopiero z piątym pickiem, a grał naprawdę świetnie, zdecydowany pewny punkt mojego zespołu. Kenneth Faried – bestia, zazwyczaj 10 + zbiórek (3-4 offensive), monster dunki, windmille – jedyny minus to brak meda, ale od tego byli inni. T.Ariza – doskonały realase, ciekawa animacja wielkiego lobu, zazwyczaj piłka wpada czyściutko do kosza albo „cegła”. Novak – wpuścić na 5 min sieknąć 3 trójki i zdjąć. Odradzam Deandre Jordana – w grze zupełnie inaczej to wszystko wygląda niżeli w realu, mozolny, mało zbiera, nie lata nad obręczami i nie urywa głów. Bargnani – słaby rzut, dużo słabszy niż w poprzednich edycjach, raczej nie pomoże drużynie, a zaszkodzi.

4. Niezależnie od numeru w drafcie, Twoim pierwszym wyborem będzie gracz na pozycję PG, SG, SF, PF, C czy to jednak zależy od picku w drafcie?

Cezar: Na pewno nie będzie to podkoszowy. Mimo wszystko przekonałem się, że gdy masz bardzo dobrych zawodników na obwodzie to wystarczy zbierająca bestia pod koszem.

Junio: Jest to zdecydowanie zależne od numeru w drafcie. Generalnie jest tak – kompletnie nie mam szczęścia do wysokich picków w draftach, toteż i tym razem nie spodziewam się cudów. Jeżeli będzie numer w pierwszej dziesiątce – wybieram kogoś na pozycję SG, SF i na nim buduje zespół. Gdy przypadnie mi numer w końcówce stawki – będę zapewne polował na jakis ciekawy duey PG/PF,C i na podstawie wybranej dwójki będę układał kolejne klocki. Będąc szczerym – bardzo chciałbym mieć szczęście i trafić wysoki numer – chyba nigdy nie miałem okazji mieć w drużynie prawdziwego superstara. Cóż, może prowadząc Bulls będe miał więcej szczęscia.

wuera: Zależy od picku.

vipmen: To zależy od picku w drafcie i kto zostanie wybrany wcześniej.

blackzone: Jak napisalem wyzej , napewno to nie bedzie PF-C , a to czy pg,sg,sf zalezy akurat od picku w drafcie

5. Wylosowałeś pierwszy pick w drafcie – Twoim wyborem będzie…

Cezar: LeBron James. Mimo wszystko, mimo mojej wielkiej sympatii do KD – jego rzut w tej grze, plus opóźnienia w grze online powodują, że LBJ będzie pierwszy w kolejce.

Junio: Wylosowałem numer jeden i…i mam wielki dylemat. Większość zapewne powie jedno – LeBron – dla mnie nie wchodzi on nawet w grę. Zastanawiałbym się pomiędzy trzema zawodnikami i trzema pobudkami, którymi się kieruję:
a) wybór serca – Kobe
b) wybór rozumu – Durant
c) wybór rozumu/serca – Harden

W powyższego wynika, że wybrałbym chyba Hardena. Chociaż, z racji tego, że zupełnie nie wierzę, że mógłbym mieć takie szczęście, żeby wylosować I pick, nie wykluczam, że nie dałbym się ponieść emocjom i nie postawił na Bryanta 🙂

wuera: Decyzję podjąłbym dopiero w ostatniej chwili wybierając pomiędzy KD a LBJ,Wybranie jednego z nich mocno wpływa na sposób budowania drużyny dalszymi wyborami.

vipmen: The chosen one 🙂

blackzone: Lebron James

CDN.O Autorze

guzu
Łukasz - kilka słów o sobie.
0 Comments


Bądź pierwszym, który skomentuje!


Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc komentować.

Posiadasz u nas konto? Zaloguj się

Nie posiadasz konta?