x360

28/09/2020

Opowieści z trenerskiej ławki vol. 3

Więcej artykułów napisanych przez »
Napisane przez: E.H.
Tagi: , , , ,

Tym razem mamy przyjemność gościć jednego z faworytów do korony Wschodu, trenera ekipy, która już niebawem ma utrzeć nosa „Młodym Wilkom” z MO-Town. Historia jego gry sięga narodzin Slamdunka, czyli od edycji NBA Live 2005 jeszcze na PC. To doświadczenie zbierane przez cały czas w SD procentuje zwłaszcza teraz, kiedy na grę nie ma za dużo czasu, a mimo to jest w ścisłej czołówce Konferencji Wschodniej.

Rywale mówią o nim: Mehow„preferuje szybszą grę, miewa problemy z utrzymaniem defensywy przez całe spotkanie” ; Guzu„Bardzo wymagający przeciwnik, grający szybką koszykówkę, ale często traci głowę podczas gry i łatwo go wyprowadzić z równowagi podczas meczu – wtedy mamy dużą szansę na wygraną” ; Chemik„Nasz Pan kierownik. Twórca tego całego zamieszania i chwała mu za to. Mam wrażenie ze Owi, co ligę gra inaczej… Raz gra szybciej w ataku, sporo kontr, dzikich rzutów i ostrzej w obronie, a innym razem powoli rozrzuca piłkę po obwodzie. Kameleon – tak to dobre określenie na jego grę”.

Przedstawiam Wam mojego i Waszego dzisiejszego gościa, trener Miami Heat oraz przede wszystkim założyciel Slamdunk – Owi.

Jesteś Twórca ligi SD, jakie były dokładnie jej początki, kiedy trudniej się ta liga zarządzało, teraz czy wcześniej?

Owi: Początki opisane są przeze mnie w dziale historia na portalu. Kiedy było trudniej? Zdecydowanie teraz. Kiedyś ludzie się lepiej przykładali, unikatowość ligi miała na to ogromny wpływ, obecność własnego portalu plus 100% władzy nad tym, co się dzieje również były ważnymi zaletami. W tej chwili ligę może założyć każdy, a w Internecie jest masa ludzi nieszanujących cudzej pracy. W każdym razie bardzo lubię tą paczkę osób, z którymi gramy obecne ligi na xboxa od kilku dobrych lat.

Świetnie dobrana pod siebie w drafcie ekipa czy doświadczenie nabyte w karierze uczestnika i twórcy ligi Slamdunk, co określiłbyś jako główny czynnik sukcesu Miami w tym sezonie?

Owi: Arkadowość 2k12, która sprzyja mojemu stylowi szarpanego run&gun/early offense.

Który zawodnik z Twojego składu zaskoczył Cię najbardziej na plus, a który nie spełnił pokładanych w nim nadziei?

Owi: Na plus na pewno najbardziej Tyrus Thomas, na minus Earl Watson&; Zawiódł mnie niestety weteran Juwan Howard, który jako 39 latek w jest już cieniem samego siebie z edycji 2k11.

Tyrus Thomas [62 meczy średnio 15,4 pkt 2,8 off 2,2 as 2,3stl 1,7blk]
Pierwszy blokujący ligi – 1,7 blk
4 miejsce w procencie z gry 59,9% zdobywając 15,4 pkt na mecz
11 miejsce w zbiórkach – 9,2 zb
21 miejsce w przechwytach – 2,3 stl

 

Czy widzisz go, jako najlepszego obrońcę ligi czy może przynajmniej na pierwsza lub druga piątkę najlepszych defensorów?

Owi: Myślę ze jest nie tylko jednym z najlepszych defensorów na pozycji PF, ale dzięki swemu atletyzmowi nie powinien mieć kompleksów w ataku. Potwierdził to wybór do Allstar Game.

Czy przedłużysz kontrakt Ty Lawsona i dasz mu szanse na dalszy rozwój, jako s5 – PG?

Owi: Tak przedłużę, zobaczymy jak się rozwinie, ale pasuje do mego zespołu, bardzo go polubiłem.

Czy masz jakieś swoje zagrania, które ewoluowały wraz z grą, ale ich podstawy pamiętają jeszcze bardzo stare edycje SD?

Owi: Ta – turbo i do przodu. A tak poważniej zawsze uwielbiałem grać inside-out (wjazd PG w środek i rzut/rozegranie), które od wielu lat stosuję nawet podczas gry „na żywo”. Inną mą cechą charakterystyczną jest wysoki pressing PG. Nie wiem czy na tej taktyce więcej zyskuję niz tracę, ale taka mam naturę ze walczę zawsze o kazdy metr boiska.

Czy są ekipy, których szczególnie obawiasz się w Playoffs?

Owi: Najbardziej to obawiam się Miami Heat. Poważnie – największym swoim przeciwnikiem jestem ja sam, w codziennej pracy cechuje mnie cierpliwość, dla tej gry często mi jej brakuje, najważniejszą trudnością jest dla mnie opanowanie swych emocji by grać swoje i się nie podpalać. Jak już się z tym uporam to w lidze mam 3 przeciwników, z którymi do gry zawsze podchodzę na zasadzie „i tak mi się nie uda”. Jest to Mehow, Chemik i Guzu. Bardzo skutecznie udaje im się wyprowadzić mnie z równowagi przez swój chirurgicznie wykończony atak i brak pobłażania dla prostych błędów, które wykorzystają w sekundę. Jako, że Guza sprzedaliśmy za paczkę chipsów i 4 jajka na Zachód, bo słaby z niego był pożytek na Wschodzie to zostaje mi Michał i jego najbardziej będę się obawiać w PO. Nie żebym się nie bał pozostałych i każdy może mnie objechać na 4-0, ale to Atlanty obawiam się najbardziej.

Czy masz jakieś plany na rozwój ligi, portalu oraz forum?

Owi: Zależnie od tego, co nam 2k da w OA będę mógł podjąć odpowiednie decyzje. Jedna najważniejsza czeka już zamrożona od 4 miesięcy, gdyż nie chcę dublować funkcjonalności danych przez 2k. Niestety nie możemy doczekać się tej zakładki OA na NBA2k.com, a ja nie chcę ryzykować – dlatego czekamy. Na pewno liga będzie się rozwijać i mam nadzieję, że widząc to, co jest zrobione do tej pory nie uważacie tego za czcze słowa.

Miami pod Twoim kierownictwem od wielu sezonów osiąga świetne rezultaty, toczy batalie w Play off’s, ale wciąż nie może sięgnąć po najwyższe laury, w czym upatrywałbyś przyczyny tego stanu rzeczy?

Owi: Oczywiście w tym, co napisałem powyżej – w braku opanowania w kluczowych momentach, zbyt emocjonalnym podejściu do gry.

Na zakończenie pytanie, które chciałbym zadawać cyklicznie o najlepszą piątkę SD11 sezonu 2011/2012 (wybieraną przez uczestników wywiadu na podstawie dokonań indywidualnych oraz szeroko pojętego stylu gry w lidze tymi zawodnikami przez Gm’ów SD) oraz MVP.

Owi: PG to będzie zapewne CP3 – koleś mogący w pojedynkę zmienić losy meczu.
SG – tu jest duża konkurencja – dałbym Bryanta, ale niestety za jego zdobyczami punktowymi nie idą sukcesy drużyny. Wepchnąłbym Ellisa, jako głównego motorniczego naszego sukcesu, ale brzydko jest głosować na siebie, więc wrzucę tu Wade, który dzielnie prowadził drużynę widmo przez połowę sezonu.
SF – dałbym tu LBJ, osobnika, którego coraz bardziej lubię w realu, którego mam w Fantasy – jednak podobnie jak Bryant nie pomaga drużynie osiągnąć rezultatów na miarę aspiracji. Wstawiłbym tu dwójkę Melo / Durant, którzy są liderami w swych zespołach.
PF – Chyba Randolph – aczkolwiek MCA w tym sezonie to cień samego siebie z poprzednich sezonów.
C – Rywalizacja jest zbyt duża by wybrać jednego konkretnego zawodnika.

MVP – na chwilę obecną brak.

Dziękuje za rozmowę, mam nadzieje, że 2k pozwoli w końcu rozwinąć Twoje projekty oraz cieszyć się tą grą jak najdłużej. W PO pozostaje życzyć jak najwięcej spokoju i opanowania a sukcesy przyjdą same.

Moim i Państwa gościem był Owi. A już w niedalekiej przyszłości do wypowiedzi zaproszę GM’a, który potrafi odnaleźć w grze realizm i połączyć go z grą zabójczo skuteczną, rzadko  kiedy wykonuje te same zagrania w trakcie jednego meczu, potrafi maksymalnie wykorzystać potencjał swoich graczy, a nie jednokrotnie sprawić by gracz ogonów lub typowy rezerwowy grał poziom wyżej – o kim mowa? – dowiecie się już wkrótce.

Wszelkie sugestie i pytania proszę przesyłać na ernesth-1899@o2.pl albo na moje PW na forum SD do użytkownika E.H.O Autorze

E.H.
Wszelkie sugestie i pytania proszę przesyłać na ernesth-1899@o2.pl albo na moje PW na forum SD do użytkownika E.H. Jeśli macie jakieś pytania do konkretnej osoby, prześlijcie je do mnie, a ja je zadam kolejnemu rozmówcy. Swoje pytania możecie zadawać także w komentarzach pod artykułem.
4 komentarze


 1. blackzone

  Super wywiad. Jak widać E.H nie próżnuje i robi doskonałą robotę. Pozdrawiam


 2. guzu

  Owi jak zawsze oszczędny w słowach i konkretny 🙂

  Jestem bardzo ciekaw co dla nas szykuje za nowinkę 😀


 3. bumbert

  Bardzo fajny wywiad. Też jestem ciekaw co to może być 😉Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc komentować.

Posiadasz u nas konto? Zaloguj się

Nie posiadasz konta?