x360

21/10/2020

SD 13 – mock draft vol.4

Więcej artykułów napisanych przez »
Napisane przez: guzu
Tagi:

Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejny draft. Zapytałem uczestników ligi x360 jak przygotowują się do niego i czy mają już ustaloną strategię.

1. Jakie masz cele na nadchodzący sezon? Co chciałbyś osiągnąć? Jaki wynik będzie dla Ciebie sukcesem?

TestyTomekn: W związku z tym, że jest to mój pierwszy sezon w SD to za ogromny sukces będę uważał awans do Playoff. Patrząc na doświadczenie większości uczestników tego sezonu będzie to duże wyzwanie, ale jestem gotowy na otwartą walkę i tanio skóry nie sprzedam.

mag2k3: Miło by było awansować do PO.

NASty_MeLoN: Cele na nadchodzący sezon to osiągnąć jak najlepszy bilans w sezonie zasadniczym i awansować do PO z dobrego miejsca.

LONGER: Po ok 20 spotkaniach będę mądrzejszy, dużo nowych graczy będzie grać na Zachodzie i nie wiem na co ich stać. Na tą chwile celuje w miejsca 7-8 na Zachodzie.

2. Jak nastawiasz się na draft? Czy prowadzisz jakieś przygotowania do niego? Z jakimi emocjami kojarzy Ci się draft?

TestyTomekn: Do draftu staram się przygotować jak najlepiej, dlatego już teraz analizuję poszczególnych zawodników, którymi jestem zainteresowany. Biorąc pod uwagę, że rozgrywamy tylko jeden sezon, draft nie wzbudza we mnie aż tak dużych emocji. Podchodzę do tego swobodnie co na pewno ułatwi szybkość reakcji podczas wyboru danego zawodnika.

mag2k3: Jeszcze nie, ale pewnie przed draftem przeglądnę parę nazwisk, mimo wszystko znam całkiem dobrze grajków i na zasadzie tego kim mi się dobrze gra czy też lubię danego zawodnika będę wybierał. Draft zawsze wzbudza dużo emocji i tym razem jest tak samo.

NASty_MeLoN: Co do nastawienia na draft nie mam jakiejś mega taktyki, zazwyczaj buduje drużynę opartą na sprawdzonych zawodnikach, których cenię w prawdziwym NBA.

LONGER: Co do draftu to zawsze jestem do niego przygotowany i jeszcze nie zdarzyło mi się abym był po nim rozczarowany. W zeszłej edycji udało mi się wyłowić całkiem fajny S5: Billups – Ellis – Carter- West – Jefferson. Pierwsze trzy rundy da się jako tako zaplanować później to już jest freestyle.

3. Jakich graczy będziesz chciał przede wszystkim pozyskać? Czy w związku z graniem jednego sezonu, Twoja strategia doboru graczy diametralnie się zmieni?

TestyTomekn: Jeśli odpowiem, że będę chciał pozyskać jak najlepszych graczy to zabrzmi to dość banalnie, ale do tego będę oczywiście dążył. Wiadomo, że największe gwiazdy zostaną pozyskane w pierwszej kolejności, dlatego stworzyłem już wstępną listę zawodników, którzy pasują do obranej przeze mnie strategii i są to gracze, niekoniecznie z najwyższym „overallem”. Jak w każdej edycji, tak i w tej znajdziemy kilka talentów, których ogólna ocena jest nieadekwatna do umiejętności. W związku z graniem tylko jednego sezonu będę chciał pozyskać do mojego zespołu kilku weteranów i uzupełnić skład zdolną młodzieżą.

mag2k3: Oj to już loteria zależy jaki numer się trafi często staram się wybierać graczy defensywnych w miarę możliwości. Jako że gramy jeden sezon strategia się znacznie zmieni i dobrze nazwiska jak Allen czy Nash pójdą pewnie dość szybko.

NASty_MeLoN: Co do graczy których będę chciał pozyskać niech zostanie to tajemnica, zresztą osoby które mnie znają z poprzednich lig wiedzą w jakich graczy będę celował.

LONGER: Standardowo będę budował swój skład na zbilansowaniu obwodu i pomalowanego. Jeżeli będę miał niski pick to moim celem podkoszowym będzie Al Jefferson, mimo że w obronie gra jak pachołek to jakoś już się przyzwyczaiłem do jego grubego cielska.

4. Jak uważasz, jacy gracze będą najbardziej rozchwytywani podczas draftu?

TestyTomekn: Moim skromnym zdaniem gracze „uniwersalni” ( med i „3” na przyzwoitym poziomie, dobry lay up, szybkość, etc.) będą cieszyć się największym powodzeniem wśród uczestników ligi. Każdy z nas zapewne dąży do tego, aby pozyskać przynajmniej jedną „gwiazdę” do swojego zespołu. Zawodnika, który weźmie na swoje barki ciężar gry i który nie zawiedzie w najtrudniejszych momentach. Precyzyjną odpowiedź na to pytanie otrzymamy już niebawem.

mag2k3: Pierwsza dwudziestka wiadomo jaka będzie, tu się może jedynie kolejność zmienić, ale na pewno zawodnicy Ci sami pójdą ciekawie się robi po 1 rundzie. Kto rozchwytywany – zapewne gracze jak K.Thompson.

NASty_MeLoN: Najbardziej rozchwytywane będą gwiazdy czyli Lebron, Durant, Melo, Rose, Westbrook itp.

LONGER: Na pewno na początku pójdą strzelby obwodowe, oni są zawsze w cenie. Jeżeli nie będzie nas 30 na drafcie to zapewne team widmo dostanie Rondo i innych z wysokim overall, a umiejętnościami rzutowymi na poziomie polskiej ligi.

CDN.O Autorze

guzu
Łukasz - kilka słów o sobie.
0 Comments


Bądź pierwszym, który skomentuje!


Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc komentować.

Posiadasz u nas konto? Zaloguj się

Nie posiadasz konta?